Dashi

Jeni përfshirë në konflikt me një mik, gjë që nuk është ndonjë habi e madhe për ju, pasi keni pasur gjithmonë ulje-ngritje me këtë person. A ia vlen të riparohet marrëdhënia? Ju mund të keni gjëra të tjera në mendjen tuaj në këtë moment. Anxhenda është planifikuar mirë, por një ndryshim mund të sjellë spostim të planeve tuaja.

Demi

Jeni duke luftuar për të gjetur vendin tuaj brenda një grupi ose marrëdhënieje. Nuk ka rëndësi se sa shumë përpiqeni t’i kënaqni njerëzit, dikush do të dëshmojë se përpjekjet tuaja nuk janë të mjaftueshme.

Binjakët

Pas një bisede të gjatë me një të afërm më të vjetër do të pyesni veten se çfarë doni të bëni me jetën tuaj. A janë planet tuaja afatgjata apo po shkoni me atë që partneri ose dikush i afërt mendon se është më e mira për ju? Nëse e kuptoni se doni diçka tjetër, guxoni të veproni ndryshe.

Gaforrja

Nuk ka rëndësi nëse njerëzit nuk janë dakord me idetë tuaja. E rëndësishme është që të jeni të sigurt për pikëpamjet dhe ndjenjat tuaja dhe të jeni të kënaqur me gjithçka që po bëni, kjo është më e rëndësishmja.

Luani

Jeni gati të kaloni barrierat. Frika ndaj një dështimi ju ka çuar drejt suksesit. Jeni të vendosur për të arritur qëllimet tuaja. Mund të përballeni me disa rivalë të zotët, por performanca juaj do t’i mahnitë të gjithë gjithashtu.

Virgjëresha

Merrni kohë kur plotësoni formularët dhe merreni me shkresat. Kontrolloni nëse i keni lexuar me kujdes udhëzimet. Kjo do të jetë më e rëndësishme se sa mund ta imagjinoni. Një koleg i vjetër do t`i fryjë zjarrit. Lëreni të thotë atë që duhet të thotë pa komentuar dhe do të shmangen debatet.

Peshorja

Ju thjesht dëshironi të përfundoni një punë dhe kjo do t’ju shtyjë të ecni përpara me idetë pa i kushtuar vëmendjen e duhur. Më vonë gjatë ditës do të kuptoni se një qasje më e kujdesshme do të kishte funksionuar më mirë për ju. Një sistem i qëndrueshëm dhe metodik është ajo që duhet të synohet tani.

Akrepi

Dikush do ofrohet t’ju paguajë për talentin tuaj dhe ju mund të mendoni se po ju bëjnë një nder. Mendojeni mirë këtë mundësi. Mund të kuptoni që po paguheni shumë më pak se sa njohuritë tuaja vlejnë.

Shigjetari

Ju bezdisin njerëzit që flasin vetëm për veten. Nëse shefi juaj ose një koleg i vjetër dëshiron që diçka të bëhet, mund të mos keni zgjidhje tjetër veçse të ndiqni udhëzimet e tyre. Ju mendoni se do të bënit një punë më të mire, nëse do të ishit në pozicionin e tyre. Në vend që të jeni të ashpër me dikë, gjeni mënyra për të qetësuar veten.

Bricjapi

Po i thoni dikujt që nuk ju intereson çfarë ndodh, por kjo nuk është e vërtetë. Nëse ju njohin mirë, do ta kuptojnë se nuk është e vërtetë. Jeni shumë më të aftë se sa mendoni. Menaxhimi i kohës me mençuri është e rëndësishme tani. Thjesht vazhdoni të fokusoheni në një detyrë dhe do të shihni rezultate të mahnitshme.

Ujori

Lajmet nga larg do të jenë premtuese dhe ky mund të jetë fillimi i një mundësie emocionuese. Diskutimet do të ngjallin emocione të forta. Ju keni filluar të shijoni përfitimet e gjithë punës suaj të vështirë të së kaluarës.

Peshqit

Keni kaluar shumë dhe nganjëherë mund të mos ju jetë dukur e drejtë që të tjerët përreth jush dukej se e kishin kaluar më lehtë. Ajo që është e rëndësishme është që të kuptoni se sa shumë keni ndryshuar për shkak të këtyre përvojave. Ju keni dalë nga kjo një person më i mirë dhe më i fortë.