Dashi

Ata qe jane ne cift do e ngrejne ne piedestal te dashurin e zemres se tyre edhe pse te afermit do keshillojne te bejne kujdes. Tregohuni me te arsyeshem nese nuk doni te lendoheni. Edhe beqaret duhet te tregohen realiste dhe te mos enderrojne me shume sesa duhet. Permiresime te vogla mund te kete ne planin financiar. Megjithate kjo nuk do te thote qe iu te shpenzimi pa kursim.
Demi

Dielli do ndikoje se tepermi tek jeta juaj ne cift dhe do e ngrohe ate. Do e keni me te lehte te komunikoni dhe te kuptoheni me njeri-tjetrin. Per beqaret pritet te ndodhe gjithcka. Dikush do iu pelqeje shume dhe do jete i gatshem te beje gjithcka vetem per t’iu pasur prane. Ne planin financiar do kryeni transaksione te rendesishme qe do ua permiresojne buxhetin.

Binjaket

Kujdes! Mos ngaterroni profesionin me ceshtjet e zemres gjate kesaj dite nese nuk doni te keni probleme. Nga ana tjeter mos kerkoni me shume liri sesa duhet. Beqaret duhet ta lene veten te lire dhe mos kerkojne me ngulm te krijojne nje lidhje. Lerjani kohes cdo gje. Nen ndikimin e Uranin do ndermerrni operacione financiare te rrezikshme. Prisni edhe tre dite sepse do jete dite me e mire.

Gaforrja

Kjo dite do jete me e favorshme per zemrat e vetmuara sesa per ata qe jane ne nje lidhje. Ekzistenca juaj do ndryshoje njehere e pergjithmone. Ciftet do kalojne nje dite te qete dhe pa ndonje problem. Gjithsesi emocionet nuk jane ato qe ata kane menduar. Edhe pse situata financiare do te nderlokohet, nuk duhet te dekurajoheni. Shtrengojeni vetem pak rripin e shpenzimeve.

Luani

Ju qe jeni ne nje lidhje do keni disa kontradikta me partnerin tuaj sot dhe kjo do iu merzite pa mase. Mundohuni te mos e humbisni per asnje moment dialogun. Beqaret nuk duhet t’ua lene ne dore te tjereve jeten e tyre sentimentale. Mos prisni t’iu gjejne ata nje partner ideal. Planetet do iu ndihmojne ta stabilizoni buxhetin. Shpenzoni pak me maturi dhe gjerat do ecin si duhet.
Virgjeresha

Pas nje periudhe jo shume te mire per jeten ne cift, sot cdo gje do ndryshoje pozitivisht. Bashkepunimi do te perforcohet dhe do mendoni per nej te ardhme se bashku. Disa beqare mund te kene edhe dashuri em shikim te pare. Shfrytezojeni cdo mundesi qe do iu jepet per takime. Nese i menaxhoni me kujdes financat situata nuk do kete as me te voglin problem.

Peshorja

Shtojini dozat e fantazise sot ne jeten tuaj ne cift dhe do e shihni qe cdo gje do shkoje me se miri. Partneri do tregohet i gatshem t’ua plotesoje deshirat. Beqaret edhe pse nuk d kerkojne me ngulm dashurine do e gjejne sa hap e mbyll syte ate. Ne sektorin financiar fatio do jete ne anen tuaj. Do e dini mire cafre hapash te hidhni qe buxheti te stabilizohet e te permiresohet.

Akrepi

Sektori i dashurise do jete i qete dhe nuk do ndodhe asgje e vecante gjate kesaj dite. Shfryteziojeni cdo moment per te reflektuar mbi te ardhmen. Beqaret nga ana tjeter do takojne nje person per te cilin zemra do iu rrahe fort. Pranojeni ftesen e tij per te pire nje kafe. Financat do fillojne te stabilizohen pak nga pak, por ende nuk ka ardhur koha te shpenzoni pa frike.

Shigjetari

Klima ne cift do jete mjaft pasionante dhe sensuale gjate kesaj dite. Kenaqesite do jene te medha sidomos ne mbremje. Partneri do iu beje te ndiheni si mbi re. Beqaret do njihen me nje person i cili edhe pse ne pamje te pare nuk ta mbush syrin eshte nje thesar i cmuar. Dite e favorshme per financat. Do vendosni gjithcka ne vije dhe do jeni me te qete. Me ne fund.

Bricjapi

Ata qe jane ne nje lidhje do fillojne te bejne plane per te ardhmen. Mendohuni mire per gjithcka para se te merrni vendime te rendesishme. Beqaret do kryejne nje takim emocionues dhe vendimtar qe do ua ndryshoje menjehere jeten. Shfrytezojeni diten sa me shume te mundeni. Jepuni pak me teper rendesi edhe ceshtjeve financiare. Ato do kene me te vertete nevoje.

Ujori

Do luani sot me ndjenjat e dikujt qe iu do sinqerisht dhe shpeshhere do tregoheni egoiste. Here do jeni te kenaqur dhe here te pakenaqur nga situata ne te cilen ndodheni. Qendroni pak vetem dhe mundhuni te reflektoni mbi ate qe doni ne te vertete. Sektori i parave do influencohet se tepermi nga Plutoni. Mos ndermerrni shume rreziqe sepse do keni probleme.

Peshqit

Edhe pse ne disa momente komunikimi ne cift do te zbehet, pritet qe pergjithesisht dita te jete e mire. Do benit mire te mos ua vinit veshin atyre qe do iu thone te tjeret. Beqaret do fillojne nje aventure te kendshme dhe mjaft emocionuese. Do perjetoni kenaqesi pa fund. Me financat tregohuni me te matur dhe largpames. Vetem keshtu cdo gje do shkoje si duhet.