Dua Lipa është një ndër këngëtaret botërore me origjinë shqiptare, e cila ka arritur një sukses të madh në botën e muzikës. Së fundmi, ajo është parë nën shoqërinë e një komediani mjaft i njohur amerikan i cili është Travor Noah. Mendohet se dyshja po fillohjnë një romancë të re dashurie, ku mbrëmjen e djeshme janë parë duke darkuar së bashku në një restorant në Neë York, raporton PageSix.

Një person që ka qenë afër tyre ka dëshmuar duke thënë se ata janë parë shumë të afërt së bashku dhe ishin ulur larg syrit të publikut. “Ata ishin ulur në heshtje larg nga të gjithë të tjerët në restorant. Ishte e qartë se ata ishin të lidhur me njëri-tjetrin dhe u ulën pranë njëri-tjetrit gjatë gjithë vaktit”, tha dëshmitari. Dua është e njohur për veshjet e saj zbuluese dhe shumëngjyrëshe kur është në skenë, por ajo u shfaq casual-chic ndërsa ishte jashtë me komedianin amerikan.