Armando Broja do të rikthehej pas dëmtimit për të luajtur ndeshjen e dytë mes Udinezes dhe Chelsea, atje ku janë aktivizuar lojtarët e stolit.

Ka qenë trajneri Tuchel i cili siç duket duket i lumtur nga paraqitja e sulmuesit shqiptar. Në një takim menjëherë pas ndeshjes së parë me Udinezen Tuchel i ka thënë Brojës që të qëndrojë te kjo skuadër dhe biseda ka qenë shumë pozitive.

Shanset më të mëdha janë që Broja të mos lëviz nga Chelsea pas kësaj merkato verore.