Monika Kryemadhi dhe partia e bashkëshortit të saj, Ilir Meta prej kohësh kanë nisur një aksion ku sulmojnë qeverinë, duke thënë se ato “do të shpëtojnë” vendin nga varfëria dhe skamja që sipas tyre ka kapluar vendin gjatë këtyre viteve në drejtimin e Edi Ramës.

Mirëpo në një kohë kur trumbetojnë me të madhe këtë tezë të tyre, Monika Kryemadhi nuk kursehet aspak për veten dhe ua “përplas” në sy shqiptarëve jetën e saj të luksit.

Ajo është parë e veshur me një palë shapka plazhi të Valentino, të cilat kanë kushtuar plot 480 dollarë.