Sali Berisha dhe Ilir Meta janë bërë bashkë dhe i kanë rrëmbyer protestën qytetarëve që dolën në shenjë reagimi për tragjedinë e ndodhur dy ditë më parë në Himarë. Meta dhe Berisha janë takuar me bashkë përballë Kryeministrisë.