epa05817358 Sting (R) and Trudie Styler arrive for the 89th annual Academy Awards ceremony at the Dolby Theatre in Hollywood, California, USA, 26 February 2017. The Oscars are presented for outstanding individual or collective efforts in 24 categories in filmmaking. EPA/MIKE NELSON

Sting feston 30 vjet martesë me bashkëshorten Trudie në Toskanë.

Këngëtari Sting dhe gruaja e tij Trudie Styler festuan përvjetorin e tyre të 30-të të martesës në pronën e tyre të Il Palagio, pranë Figline Valdarno (Firence).

Sting ka luajtur kitarë dhe duke kënduar Every Breath You Take me djalin e tij Joe në një performancë të rezervuar për të ftuarit.

Sting dhe Trudie Styler u martuan më 22 gusht 1992.

Ata qëndrojnë për periudha të gjata të vitit në pasurinë e tyre të ‘Il Palagio’ dhe si në raste të tjera kanë zgjedhur pronën në Toskanë për të festuar një moment të veçantë të jetës së tyre private.