Ish kreu i Aleances Kuqezi, avokati i njohur Kreshnik Spahiu ironizon ish-presidentin Ilir Meta, duke shprehur “pakenaqesine” se ende nuk po e sqaron askush nes e ka mbiemrin me “j” ne fund apo jo.

“Akoma s’po më sqaron askush.. Ish-Presidenti Shqipërisë quhet: META apo METAJ?”, shkruan ai, ne nje status te postuar ne rrjetin social facebook.

Kreshnik Spahiu, duke mos marre “pergjigjie” per kerkesen e tij, vazhdon ironinë përmes një postimi tjetër ne rrjetin social. S

Ai thote se vetëm në Shqipëri mund të ndodhin të tilla çudira, ku një individ ka 32 vite në poste drejtuese dhe akujt nuk i bën përshtypje që përdor 2 mbiemra.

“Vetëm shqiptarët mund ti qeverisësh 32 vjet me mbiemër fals dhe janë indiferent”, shkruan ai.