Ledina Çelo ka qenë një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare.

Prej vitesh tashmë ajo është tërhequr nga muzika dhe është fokusuar veç tek jeta personale.

Por së fundmi ajo gjithmonë e më shumë po bëhet lajm, për fotot provokuese që poston.

Edhe pse tashmë i ka kaluar të 45-at, Ledina është në një formë të shkëlqyer fizike dhe konkurron me vajzat 20-vjeçare.