Ish-kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Bashës duket si kanë munguar shumë kolegët e tij deputetë. Pasi kishte munguar në disa seanca, Basha është parë në ambientet e Kuvendit duke takuar dhe dhënë dorën kolegëve të tij, ndërsa është ulur krah Gazment Bardhit.