Ministri i Jashtëm i Ukrainës Dmytro Kuleba ka mbërritur Gjermani, për samitin e ministrave të jashtëm të G7, shkruan skynews.

Ukraina dhe Moldavia janë ftuar të bashkohen me grupin kryesor të G7 në samitin, i cili përfundon nesër.

Ministrat e Jashtëm të G7-ës do të mblidhen më vonë gjatë ditës së sotme në Gjermani për te diskutuar rreth sigurisë ushqimore. Kjo e fundit është një temë që është vendosur në qendër të vëmendjes që prej nisjes së luftës.