Si rrallëherë, këngëtarja Beatrix Ramosaj ka publikuar një foto të babait të saj në rrjetin social Instagram.

Këngëtarja ka treguar se sa i mungon i ati dhe se do donte shumë ta kishte pranë.

“Do doja të ishe këtu babi, na mungon vërtet shumë”, ka shkruar Beatrix.

Kujtojmë se në ‘Big Brother VIP’ këngëtarja e kujtoi të atin e ndjerë si dhe momentin e vështirë kur ka mësuar lajmin e ndarjes së tij nga jeta.

Ajo tha se e ka pasur shumë të vështirë që t’ia tregonte këtë gjë Albanit, vëllait të saj, i cili nuk ia kishte idenë se çfarë po ndodhte në familjen e tyre. Ata e kishin dërguar këngëtarin tek halla, ndërkohë që Beatrix mundohej të vizitonte të atin në spital.

“Nuk e kam vujt në atë moment për veten, sa e kam vujt për Albanin. Atë natë kemi nejt në spital, në Prishtinë. Babi qe në koma. Deri në moment të fundit, ata s’donin me më lon se e vogël. Pjesën më të vështirë e kam pas si me ia thon Albanit.

Imagjino, edhe mami stres… Unë sa kisha fillu me u bo shok me babin. Sa kisha fillu me kuptu gjonat. Isha në gjimnaz. ‘Trix’ tha ‘bone naj kafe turke’. Unë e vogël bona një kafe turke. Kishim një tavolinë të bardhë në kopsht në Llapashticë. ‘Trix i babit’ më tha, ‘nëse e gjen një djalë duhesh mu me ardh me më thon të parin’. Edhe unë ‘ok, babi’.

Sa kishte dal koha e internetit. Në Llapashticë nuk kishte njeri, e kishte sjellë kompjuter se gjithmonë ka qenë i fiksuar pas teknologjisë. Albanit ia ndërronte ata telefonat e vjetër një herë në javë. Kishte qejf shumë. E na i mësonte ato me telefona me kompjutera. Kemi pas laptop që në 200-shin, që na e kishte sjellë nga Gjermania dhe shkruante aty gjëra. Kishte dal MSN atëherë edhe vinte mçeftas me pa me çin po flisja. Shumë serioz ka qenë, shumë i drejtë. Unë i kam ngjajt, e kam kokën”.