Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në emisionin Opinion tha se ajo është e po e zaptuar nga brava dhe narkoshteti.

Pse nuk krijoni një parti të re? Berisha: Ajo është po e zaptuar, nga narkoshteti, nga brava, nga humbësi kronik, nga ai që ka humbur katër herë.

I pyetur se a është në komunikim për koalicionin e 6 Marsit me LSI, Berisha e pranoi.

“Jemi në kontakt me këdo. Se ka dhe nga ata që nuk janë për momentin në Shqipëri” – tha Berisha duke shtuar se po komunikojnë me Kryemadhin, Dulen, Idrizin etj…