Dashi-2022 premton kënaqësi për zemrën dhe për pasionin. Do t’ju duhet të kuptoni se është e rëndësishme të lini të shkuarën dhe të ktheni faqen , çfarëdo që do të thotë për ju dhe situatën tuaj të veçantë.

Këtë vit qielli do të bëjë gjithçka për t’ju bërë të lumtur, por nëse ju vetë nuk përpiqeni, qoftë edhe thjesht duke u hapur ndaj sugjerimeve të duhura, edhe këto kalime të bukura mund të kalojnë pa u vënë re. Saturni në Ujor do t’iu dhurojnë stabilitet dhe do t’ju bëjnë më këmbëngulës dhe racionalë se zakonisht.

Kalimet planetare që do t’i bëjnë momentet tuaja të bukura, do të përfaqësohen nga tranziti i Jupiterit, në Dash midis majit dhe tetorit dhe i Marsit, në Binjakët nga gushti e në vazhdim. Ata janë përgjegjës për entuziazmin, emocionet pozitive, çiltërsinë, sensualitetin, shkathtësinë , dëshirën për të shijuar jetën dhe pasionin . Të gjitha cilësitë që, po, mund ta bëjnë këtë 2022 vërtet të paharrueshëm .

Demi-Për Demin, ndryshimet, risitë, emocionet dhe transformimeve vazhdojnë . Edhe tranzitet e këtij viti do të jenë revolucionare, por do të duhet ende të mendohet se do të prekë fillimisht dekadën fillestare dhe gradualisht të tjerat.

Këtë vit Saturni do të testojë dëshirat e dekadës së dytë, por, për të gjithë, në vitin 2022 do të ketë prekjen dashamirëse dhe fatlume të Jupiterit te Peshqit për të zbutur çdo situatë (ndërsa Jupiteri vitin e kaluar po rrehte kundër).

Përveç Jupiterit, aleatët tuaj do të jenë edhe Neptuni dhe Plutoni, gjë që tregon se për shumë prej tyre në dekadën e tretë situata mund të bëhet e qëndrueshme, shpërblyese dhe nëse ka ndryshime do të jenë krijuese dhe frytdhënëse .Vviti 2022 do të jetë ndryshe: besoni në të dhe formoni realitetin sipas ëndrrave tuaja!

Binjakët-2022 duket të jetë një vit me shumë ngjarje . Edhe më të shkëputurit dhe më racionalit prej jush, zemra mund t’i ofrojë emocione të forta, me një mijë nuanca ; loja do të luhet pikërisht këtu: mbi nuancat, aspektet dhe ngjyrat e panumërta të ndjenjave.

Mos prisni asgjë unike, por gjithçka të shumëanshme prizmatike dhe të ylbertë . Disa prej jush, si Binjakë të mirë, tashmë janë mësuar të menaxhojnë një gjë dhe të kundërtën e saj, duke pranuar se çdo aspekt i realitetit ka anën e tij negative.

Gaforrja-2022 do të jetë viti i emocioneve! Qielli do të përqendrohet te ndjeshmëria, do të theksojë ndjeshmërinë tuaj dhe do t’ju bëjë të dridheni me ndjesinë më të vogël të ndjenjës dhe dëshirës erotike nga ana e të tjerëve.

Prandaj, potencialisht një periudhë dinamike, e cila mund t’ju japë kthesa pozitive, ndryshime të dëshiruara dhe të planifikuara, lajme emocionuese por edhe pak tension , duke pasur parasysh potencialin emocional që do të vini gjithmonë në lojë. Megjithatë, mos u shqetësoni, sepse pikët pozitive do të mbeten gjithmonë më të shumta dhe më të kënaqshme se momentet më pak shpërblyese.

2022, me Jupiterin, Neptunin dhe Uranin në favor , premton të jetë një vit ideal për të rizbuluar veten dhe dëshirat tuaja, për të mësuar të largoheni dhe mbi të gjitha të mësoni të hiqni dorë nga pakënaqësitë e vjetra apo të vogla . Lërini kujtimet sepse ky 2022 mund të jetë hapi i parë drejtpërdrejt për të arritur në majën e aspiratave tuaja më përmbushëse të dashurisë .

Luani-2022 do të jetë sfidues , por mes një përpjekjeje dhe tjetrës do t’ju shpërblejë me momente vërtet tërheqëse. Në fakt, edhe këtë vit (si ai i mëparshmi) do të keni Saturnin dhe Uranin kundër, tranzite mjaft komplekse për të menaxhuar për zemrën dhe për pasionin, nga ana tjetër, gjithmonë në krahasim me vitin e kaluar, do të keni nga aleatët tuaj të shquar, si Jupiteri midis majit dhe tetorit dhe Marsi nga gushti e në vazhdim.

E gjithë kjo do të nënkuptojë më shumë emocione lineare , pasion të madh, sensualitet. Sigurisht, do të ndiheni më shumë vetvetja, do të jeni të disponueshëm, të hapur ndaj lajmeve , do të jetoni me vendosmëri dhe këmbëngulje atë që do t’ju ofrojë zemra.

Jo gjithmonë dhe jo gjithçka do të shkojë ashtu siç duhet dhe gjithashtu për vitin 2022 do t’ju duhet të merrni parasysh ndjesitë destabilizuese, apo edhe ngjarje të papritura që mund të vënë në lojë të gjitha projektet dhe synimet tuaja.

Virgjëresha-2022 mund të jetë një vit befasues, plot emocione, por edhe konfuzion dhe pasiguri . Shumë gjëra do të varen nga reagimet tuaja, nga mënyra se si i menaxhoni ndjenjat dhe mbi të gjitha nga mënyra se si do të pranoni risitë dhe situatat që nuk varen nga vullneti juaj i vërtetë. Duket e qartë si koncept, por mendoni për të gjitha rastet që keni akuzuar veten për gabime, pakujdesi apo gjëra të tjera.

Me pak fjalë, do të duhet të jeni të kujdesshëm për të shmangur kurthin e të bërit përgjegjës veten për çdo gabim. Ndonjëherë disa gjëra ndodhin dhe ato janë pothuajse të pandalshme.

Me gjithë këtë premisë shqetësuese, shumë prej jush do të mendojnë se viti 2022 do të mbetet një vit për t’u harruar. Por nuk do të jetë kështu, nëse e lini të shfaqet intensiteti juaj i ngrohtë , nëse e lini veten të shkoni te pasioni që fshihni në zemrën tuaj, nëse pranoni që gjithçka ndryshon , dhe se dashuria gjithashtu evoluon , ndryshon formë.

Peshorja-Pa frikë dhe pa vend për ëndrra! Në fakt, siguria rritet, me dëshirën për të ndërtuar, për t’i bërë të gjitha ëndrrat tuaja të qëndrueshme dhe prova të dëshirave tuaja. 2022 mund t’ju shohë shumë të bindur, aq të sigurt për veten tuaj sa herë pas here dukeni pothuajse e gurtë : një forcë e brendshme solide, pragmatike dhe e qëndrueshme, ndoshta e distiluar nga lidhjet e vështira astrale që keni përjetuar në vitet e mëparshme. Udhëheqësit astralë të kësaj force në vitin 2022 do të kenë emra të saktë: Saturni në Ujor dhe nga gushti e në vazhdim Marsi në Binjakët.

Këto kalime do t’ju bëjnë të fortë, të pasionuar, në kërkim të emocioneve të forta. Pra, në perspektivë, shpallet një vit përrallor për pasionin , i aftë për ta bërë erotizmin super të gjallë.

Akrepi*Qielli buzëqesh, edhe nëse vazhdon t’ju rezervojë situata të papritura. Përkëdhelja e ëmbël e Jupiterit dhe Neptunit te Peshqit do të bjerë me të vërtetë këtë vit, sepse do të nxisë emocionalitetin, do të stimulojë imagjinatën , do të rrisë potencialin emocional dhe do të zbusë atë pak ashpërsi të simbolizuar nga Saturni tek Ujori, i cili, në lidhje me Uranin në Dem, edhe këtë vit do të vazhdojë t’ju ofrojë ngjarje dhe surpriza sfiduese . Me pak fjalë, një pamje mjaft e gjallë, edhe nëse do të jetë për arsye të ndryshme nga rasti në rast.

Pasioni do të gjallërohet nga dueti Jupiter dhe Neptuni. Do të jeni në gjendje të krijoni bashkëpunim, tërheqje, të ngjallni fantazi dhe të ngjallni ndjesi të thella dhe autentike.

Shigjetari-Horoskopi i këtij viti mund të paralajmërojë situata edhe më dinamike se një vit më parë. Problemi, do të ketë të bëjë me qartësinë e brendshme , të turbulluar nga Neptuni dhe Jupiteri te Peshqit, që do t’ju trazojë emocionet, duke ju bërë të ndjeni qoftë edhe një gjë dhe të kundërtën e saj!

Pra, me gjithë urgjencën, nxitimin dhe gjithë ndezshmërinë tuaj pasionante , do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm që të mos veproni shumë me nxitim , të paktën derisa të keni një pasqyrë të qartë të situatës. Çështja do të jetë që gjithçka do t’ju duket aq e qartë në momentin që do të jetë e qartë.

Bricjapi-Sipas Jupiterit, Neptuni në Peshqit, Urani në Dem dhe Plutoni në Bricjap, mrekullisht mund të realizoni një ëndërr të gjatë të dashur, ta lini veten në pasion, të zbuloni se, pavarësisht nga mosha juaj, dashuria gjen gjithmonë një mënyrë për t’ju mahnitur dhe për t’ju bërë të ëndërroni . I gjithë qielli do t’ju ftojë të lini veten të shkoni te emocionet pa frikë.

Sekreti është se askush nuk është vërtet i sigurt nga zhgënjimi, por kjo nuk duhet t’ju ndalojë, përkundrazi, duhet t’ju bëjë të vlerësoni çdo moment të mrekullueshëm që jetoni me të gjithë veçantinë dhe intensitetin e tij . Ajo që premtojnë yjet për këtë 2022 janë këto momente, mundësia për t’u ndjerë të gjallë dhe për të shijuar pasionin dhe emocionet.

Ujori-2022 premton të jetë një vit plot situata të papritura. Disa prej jush, veçanërisht ata që kanë lindur në dekadën e parë ose ata që kanë planetë midis dekadës së parë dhe fillimit të dekadës së dytë të Ujorit, ndoshta i kanë mirëpritur më parë lajmet dhe ngjarjet e papritura që karakterizuan vitet midis 2020 dhe 2021.

Por për të gjithë të tjerët është koha të shikojnë thellë në zemrat e tyre dhe të nuhasin ajrin, për të kuptuar se nga ku do të kthehet era. Do t’ju duhet durim, sepse do t’ju duhet të dini të prisni momentin e duhur, shenjën e duhur, sinjalin që do të tregojë rrugën më të kënaqshme për ju.

Duket misterioze, ndoshta e pakuptueshme, por në momentin që jetoni situatat tuaja të ndryshme, do të filloni të kuptoni më mirë se si duhet të lëvizni. Përveç durimit, do t’ju duhet edhe shumë fleksibilitet : të dini se si të përshtateni me ndryshimet që kërkojën një lloj force.

Peshqit-Jupiteri dhe Neptuni shkëlqejnë pikërisht në shenjën tuaj, si një kometë që lajmëron lindjen e dashurive të forta dhe shumë të veçanta! Emocionet do të jenë në plan të parë por jo gjithmonë do të jenë lineare dhe të deshifrueshme.

Dueti rrit imagjinatën , prandaj mund t’ju frymëzojë në mënyrën e duhur, por për shkak të tranziteve të Marsit (armiqësore në janar dhe në gusht e në vazhdim) ata mund të veprojnë si një tabelë tingulli për frikën dhe pasigurinë, duke ngjallur kështu dyshime të vogla derisa t’i ktheni ato në ankth apo edhe zemërim të hapur.