Nedim Bajrami është një nga xhevahirët më të rëndësishëm të shtëpisë te Empoli.

I lindur në Zhurich në vitin 1999, mesfushori shqiptar me tipare sulmuese është emri i parë në listëpër merkaton e Sassuolos në janar.

Sipas asaj që raporton Tuttomercatoweb.com, Sassuolo po kërkon një përforcim dhe emri i Bajramit është i pari.

Thashetheme edhe për hipoteza të tjera, veçanërisht për Lazion, por negociatat më konkrete që po zhvillohen tani janë pikërisht mes Empolit dhe Sassuolos.