Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme.

DASHI (21.03. – 20.04.)

Puna: Nëse keni nevojë të udhëtoni, kryeni së pari detyrimet tuaja. Mos kini frikë të investoni në një biznes që mendoni se ia vlen. Sigurisht që nuk jeni në gjendje të bëni premtime pa shqyrtim dhe analizë shumë të kujdesshme. Mos i ndani planet tuaja me të tjerët, sepse do të zhgënjeheni që ato kanë arritur në veshët e konkurrentëve tuaj.

Shëndeti: Qetësia mendore është çelësi i shëndetit tuaj gjatë kësaj periudhe.

Dashuria: Jeni shumë pranë synimeve të vendosura, por mjegulla ju fsheh nga sytë suksesin e fundit të dashurisë. Ndjeshmëria juaj rritet. Mund t’ju duhet të qetësoheni gjatë këtij cikli – pa nxitim, çelësi është durimi. Duket se ka shumë momente të turbullta në këtë periudhë, jo vetëm në mjedisin e përgjithshëm, por edhe në familjen tuaj.

DEMI (21.04. – 21.05.)

Puna: Ndaloni së menduari se si ishin gjërat dikur, analizoni sa keni tani dhe më pas mendoni se çfarë doni të bëni me të ardhmen tuaj. Çështjet financiare do të jenë në fokus të madh. Së shpejti do të bëhet e qartë se asgjë nuk do të ndodhë nëse nuk bëni një hap përpara.

Shëndeti: Pini më shumë lëngje dhe reduktoni vaktet.

Dashuria: Yjet premtojnë ardhjen e paqes së shumëpritur. Energjia që rrezaton nga planeti mund të nxisë disa ndjenja shumë të thella të dalin në sipërfaqe. Mbani në mend se në këtë pikë, marrëdhëniet tuaja me të tjerët janë një pjesë kyç e suksesit tuaj. Duhet ta shtyni diskutimin me partnerin për vendime të reja, të rëndësishme dhe fillimin e ndryshimeve. Në të ardhmen e afërt, një ngjarje mund të bëjë një dallim të madh dhe të inkurajojë krijimin e ndryshimeve interesante.

BINJAKËT (22.05. – 21.06.)

Puna: Do të habiteni nga suksesi financiar i arritur nëpërmjet detyrave të kryera prej kohësh. Planet tuaja të reja premtojnë sukses të rëndësishëm vetëm nëse keni biseda të vështira por të suksesshme. Mbase mund të jetë e vështirë për ju të mendoni se si gjërat mund të përmirësohen nëse do të ishit të gatshëm të bëni vetëm një dozë të vogël përshtatjeje dhe të analizoni situatën aktuale.

Shëndeti: Jeni plot energji dhe gati për të gjitha sfidat që keni përpara.

Dashuria: E ardhmja e lidhjes suaj mund të ketë një burim tensioni. Jini të durueshëm dhe praktik në komunikim. Kujdes nga njerëzit e pabesueshëm që keni provokuar me veprimet tuaja. Ndryshimet që po planifikoni duhet të jenë të menduara mirë. Nëse keni rënë dakord për një datë së shpejti, ajo mund të mos shkojë saktësisht sipas planit. Mos lejoni që të jeni të përmbajtur dhe mos i kundërshtoni parimet tuaja.

GAFORRJA (22.06. – 22.07.)

Puna: Në vend që të punoni për të vendosur para në xhepin e dikujt tjetër, është koha për të ndërmarrë hapa për të vendosur para në xhepin tuaj. Mos harroni të besoni se ajo që po punoni do të jetë e suksesshme.

Shëndeti: Ka shumë energji të akumuluar te ju dhe duhet ta largoni atë me një shëtitje të gjatë ose vrapim.

Dashuria: Preokupimi me egon tuaj mund të çojë në dështim në marrëdhëniet personale me njerëzit më të afërt me ju. Tregoni vetëkontroll dhe mos u përfshini në aktivitete të reja, edhe nëse dikush ju tundon. Një atmosferë planetare mund të krijojë parakushtet që ju të hutoheni emocionalisht. Do t’ju duhet të merrni vendime të rëndësishme për planet e ardhshme me partnerin tuaj.

LUANI (23.07. – 22.08.)

Puna: Merrni seriozisht detyrat tuaja që ju ndihmojnë të arrini planet tuaja. Mundësi të mëdha financiare ju presin. Mbani takime të shtyra më parë dhe rifreskoni kontaktet me kolegë të këndshëm.

Shëndeti: Merrni kohë për një pushim në mbrëmje pas punës, në mënyrë që të mos ju rrëzojë lodhja.

Dashuria: Meqenëse keni tendencë të flisni shumë shpejt, mund t’ju duhet të ngadalësoni pak. Mund të ndiheni mjaft emocionalë tani, por ju mungon ndjenja e qartësisë. Të njohurit me ndikim do t’ju ndihmojnë në përpjekjet tuaja. Është e mundur që përpjekjet tuaja të dështojnë gjatë kësaj periudhe, nëse nuk i merrni masat e nevojshme. Mos e teproni duke analizuar çdo detaj të vogël që hasni. Vibracionet nga planeti ju inkurajojnë të organizoni një udhëtim me një partner diku jashtë qytetit.

VIRGJËRESHA (23.08. – 22.09

Puna: Takoni njerëz me të cilët mund të punoni për të zgjeruar biznesin tuaj nëse tashmë keni rënë dakord për një intervistë. Situata juaj nuk është vërtet aq e keqe, thjesht keni frikë të përballeni me të, ndaj vazhdoni me guxim dhe gjithçka do të zgjidhet vetvetiu në fund. Një lloj burimi parash mund t’ju vijnë nëse luani mirë letrat tuaja.

Shëndeti: Relaksohuni, dëgjoni nevojat e shpirtit dhe trupit tuaj, transmeton Telegrafi.

Dashuria: Kërkoni me qetësi vendimet e duhura në këtë periudhë të vështirë. Dëshirat dhe ëndrrat tuaja nuk janë në përputhje me realitetin dhe do të çojnë në një humor pesimist dhe mungesë vullneti për të vepruar nëse vazhdoni t’i ushqeni ato. Udhëtimi që mund t’ju duhet të nisni me partnerin do jetë i tensionuar dhe i shoqëruar me biseda të pakëndshme. Është koha për të vënë në veprim një dëshirë të kahershme, ose një qëllim specifik në mendje.

PESHORJA (23.09. – 22.10.)

Puna: Jini të durueshëm me të tjerët dhe përpiquni të bëni kompromis. Hidhni një hap drejt arritjes së qëllimeve dhe ideve tuaja që tashmë janë zhvilluar. Ndonjëherë shpenzimet tuaja joserioze mund të dalin pak nga kontrolli. Kënaquni me përgjegjësitë tuaja gjatë mëngjesit, dhe në mbrëmje përmblidhni takimet e zhvilluara dhe vlerësoni me qetësi njohjet tuaja të reja.

Shëndeti: Mund të ndiheni të ndrydhur dhe të dekurajuar, për shkak të problemeve shëndetësore kalimtare.

Dashuria: Tani është koha për biseda dhe takime urgjente me partnerin. Mos refuzoni të merrni parasysh sugjerimet e fundit që kanë mbetur pa përgjigje për shkak të varësisë suaj të plotë nga emocionet. Së shpejti mund të ndieni nevojën për të ndryshuar pjesërisht mjedisin tuaj, sepse do të mendoni se keni armiq. Jeta duhet të ndryshohet dhe transformohet vazhdimisht për të qëndruar të freskët dhe interesantë.

AKREPI (23.10. – 22.11.)

Puna: Çështjet financiare do të jenë në fokus të madh. Ju jeni të lidhur nga përpjekjet që nuk i keni vlerësuar plotësisht, ndaj shqyrtoni edhe një herë detajet. Nisni një udhëtim nëse jeni të sigurt se do t’ju mbushë me kujtime të mira. Padurimi dhe sjellja shpërthyese ju lëndojnë.

Shëndeti: Jepini vetes atë që ju nevojitet, dhe vetëm ju e dini se për çfarë keni nevojë.

Dashuria: Zakonisht jeni shumë të rezervuar për ndjenjat tuaja; preferoni të fshiheni pas cinizmit apo një fasade tjetër, por kjo do të ndryshojë së shpejti. Ju rrezikoni të shkatërroni një marrëdhënie të qëndrueshme, nëse nuk tregoni qetësinë dhe qetësinë e nevojshme. Do të pasuroheni me njohuri të reja që do t’ju sjellin përfitime të mëdha. Jini të kujdesshëm kur komunikoni me njerëzit përreth jush. Kënaquni me lajmet e mira që kanë të bëjnë me qëllimet tuaja për ndryshim.

SHIGJETARI (23.11. – 21.12.)

Puna: Keni vënë një objektiv që jeni të vendosur ta arrini me çdo kusht, por bëni kujdes sepse mund të dështoni papritur. Ndoshta duhet të merrni parasysh të investoni të paktën një pjesë të parave tuaja për stabilitetin e ardhshëm.

Shëndeti: Për të qenë të qëndrueshëm dhe të shëndetshëm, përmbajuni rutinës suaj të përditshme dhe – në shtëpi, relaksohuni në shoqërinë e njerëzve tuaj të dashur.

Dashuria: Keni vetëbesim të lartë. Nëse është e mundur, mund të jetë më mirë të prisni që ajo të ftohet përpara se të hidhni hapin e dytë në marrëdhënien tuaj. Refuzimi i ideve nga të tjerët është strategjia juaj më e mirë për sukses. Refuzoni dëshirën tuaj për të dalë përpara njerëzve që nuk ju interesojnë. Planetët premtojnë lajme në lidhje me një mik të ngushtë që do t’ju habisin këndshëm. Mundohuni të mos analizoni gjithçka që thonë të tjerët. Filloni në një udhëtim argëtues së bashku.

BRICJAPI (22.12. – 20.01.)

Puna: Nuk ka nevojë të luftosh për të qenë i suksesshëm. Merrni kohën tuaj dhe mendoni përsëri për qëllimet dhe planet tuaja. Ju duhet të mbroni veten nga sipërmarrjet e rrezikshme Nuk ka nevojë të luftosh për të qenë i suksesshëm. Merrni kohën tuaj dhe mendoni përsëri për qëllimet dhe planet tuaja. Duhet të mbroheni nga sipërmarrjet e rrezikshme për të shmangur humbjet financiare.

Shëndeti: Nëse arrini të relaksoheni dhe të largoni ankthin, do të ndiheni më mirë dhe do të keni më shumë energji.

Dashuria: Njohjet e reja janë burim telashesh. Mos iu nënshtroni emocioneve, sepse rrezikoni të prishni marrëdhëniet me të njohurit dhe miqtë, por edhe me familjarët. Shtrirja aktuale planetare mund të vërë në sprovë durimin tuaj. Të flasësh sinqerisht për mënyrën se si ndihesh, mund t’i ndryshojë gjërat më shpejt nga sa mendoni. Nëse jeni pas timonit, bëni kujdes që të mos e kaloni kufirin e shpejtësisë. Vlerësimi i sjelljeve tuaja dhe i sjelljeve të të tjerëve do t’ju mbrojë nga gabimet.

UJORI (21.01. – 19.02.)

Puna: Besoni se mund të fitoni para duke bërë diçka për të cilën jeni të pasionuar. Një analizë e vogël sjell njohuri magjepsëse. Ju mund të kënaqeni plotësisht me planet dhe qëllimet për të cilat keni vendosur të punoni, ose mund të filloni t’i zgjeroni të gjitha me kujdes dhe analiza të tepruara të detajeve.

Shëndeti: Relaksohuni, mbushuni me energjinë që ju nevojitet për periudhën e ardhshme.

Dashuria: Mos e sfidoni fatin me përpjekje të pamatura për shkak të padurimin tuaj, por merrni kohë për të vlerësuar me qetësi situatën. Prisni informacion për aksidentin. Gjatë kësaj periudhe ka mundësi që të jeni të zemëruar dhe nervoz për shkak të problemeve në marrëdhëniet tuaja personale që ju marrin gjithë kohën. Disa ngjarje të veçanta mund të jenë në horizont dhe do të kenë një ndikim më të thellë në jetën tuaj sesa mund ta vlerësoni aktualisht.

PESHQIT (20.2 – 20.03.)

Puna: Ju mund të zbuloni se projekti juaj do të ngadalësohet për shkak të efekteve anësore të papritura. Për të shmangur humbjet financiare, mos bëni premtime serioze nëse ato lidhen me një sipërmarrje të ardhshme të përbashkët. Sa më shumë të zgjeroni të gjitha aspektet e jetës suaj mendore, emocionale dhe fizike, aq më mirë.

Shëndeti: Mos e ekspozoni veten ndaj përpjekjeve të rënda. Lexoni libra dhe shikoni filma.

Dashuria: Mësimi i këtij cikli për ju është të jeni të durueshëm dhe të mos përpiqeni të merreni me gjithçka menjëherë. Aspekti aktual tregon se duhet të uleni, të kaloni pak kohë duke planifikuar dhe marrë vendime të caktuara. Prisni lajme të mira për jetën tuaj personale. Rreshtimi planetar sugjeron që ju duhet të punoni në një dozë të vogël të psikanalizës. /Telegrafi/