Mero Baze ka ironizuar deklaratat e emigrantes Evi Kokalari e cila është kthyer në Shqipëri për të sulmuar të gjithë kritikët e Sali Berishës.

Gazetari dhe botuesi i gazetës “TemA” ka publikuar një pasazh nga përbaltja që Kokalari i ka bërë Grida Dumës, ku ndër të tjera nënvizon:

“Babai vet kushëriri i Enver Hoxhës, gjithë jetën komunist, vet e martuar me grek të SHBA që në parim është sekti më antishqiptarë, e divorcuar për halle të veta dhe i është mbush mendja që është konservatore nacionaliste madje dhe antikomuniste. Mjerë shoku Enver çfarë ka lënë pas në fis”, ironizon Baze. (TemA)