Aktivistja amerikane Evi Kokalari, e cila ka ardhur nga SHBA dhe mbështet ‘Foltoren’ Sali Berishës nga Saranda sot hodhi akuza në drejtim të Lulzim Bashës.

Kokalari e akuzoi Bashën për korrupsion dhe tha se ai është shkaktari që PD ka humbur. Më tej ajo theksoi se 4200 firmat e delegatëve i janë dërguar Edi Palokës, duke shtuar se Basha sa duket pret t’ja çojmë firmat në krevat.

“Basha ka pasur dualizëm me kunatin e tij, një korrupsion i thellë në PD, që e ka bërë të humbë. Nuk ia kam idenë se për çfarë flet Basha. Kalojmë tek Gazmend Bardhi. Mësova sot se ai nuk është votuar. Bardhi dhe Grida Duma morën pozicionet e tyre në mënyrë antidemokratike. Sot janë 4200 firma në zyrën e Edi Palokës. Basha po pret që t’ia çojmë firmat në krevat. Basha do iki më 11 dhjetor, do shkarkohet”, u shpreh Kokalari.