Plas keq pas El Clasico. Përpara stadiumit, tifozeria e Barcelonas nuk duron dot më dhe pas humbjes ndaj Real Madrid, i vërsulet keq makinës së Koeman, trajnerit të ekipit katalanas, shkaktar sipas tyre për këtë situatë dhe për faktin se sivjet Barcelona është ende një skuadër pa kokë dhe këmbë…

Real Madrid tani udhëheq me 5 pikë më shumë se Barcelona, që megjithatë sot luajti mirë, por jo aq sa për të mposhtur ose për të marrë 1 pikë në Camp Nou.

Zemërata e tifozerisë është totalisht e justifikuar, por fajet i ka edhe Laporta, presidenti.