Big Brother Vip ka nisur me shumë rrëfime vipash. Me njëri-tjetrin, ata shpesh herë diskutojnë lidhur me prapaskena të shumta që kanë kaluar përgjatë karrierës së tyre. Teksa u pyet nga banorët e tjerë, Fifi nisi të tregojë mënyrat se si mund të grumbullosh të ardhura ndërsa je këngëtare. Në bisedë e sipër, duke diskutuar çdo ‘’të fshehtë’’ të botës së artit, Fifi pranon se në karrierën e saj ka ndodhur edhe që t’i vidhet një produksion muzikor. ‘’Më kanë vjedhur një këngë, dhe është shumë e shëmtuar. Nëse personi nuk do të kishte të ardhura do ja jepja falas vetë, por ja që zgjodhi ta vidhte. Nejse unë u ndjeva krenare që e kishin marrë, po të më kishin pyet të paktën ’’,- tha ajo.

Kujtojmë se Fifi ishte e dënuar dy ditë në Dhomën e Dënimeve dhe duket se i mungoi shumë Graniti. Mes shumë përqafimesh dyshja janë takuar menjëherë bashkë ku dhe kanë dhënë deklarata mjaft të ëmbla. Graniti ka vendosur që të mos jetë fare i rezervuar dhe i ka thënë artistes se i është dukur shtrati bosh duke shtuar se e ka marrë shumë malli Gjithashtu, Graniti ka menduar që ta surprizojë Fifin në mënyrën më romantike të mundshme. Banori ka formuar një zemër me trëndafilë dhe qirinj në shtatin e saj. Nga ana tjetër, Fifi ka diskutuar ditën e djeshme me disa nga banorët e shtëpisë për raportin me Granitin dhe mënyrën si mund ta shohin anëtarët e familjes së saj këtë dyshe. “Në rregull, por edhe unë e kam një babë e një nënë që munden me ardh e me më nxjerrë jashtë. Ata e kanë problem këtë pjesë. S’do ta kenë problem nëse unë do të pëlqej dikënd. Unë skena nuk do të bëj, kjo është e padiskutueshme.

Për këtë refuzoj që të bëj jakuzzi, me u la në dysh me të, refuzoj që të futem edhe në pishina. Jo për ato, e kam komplekas timin. Janë shumë gjëra, nuk është se unë u çova një ditë të bukur dhe nënën e babën e kam liberal unë”, është shprehur Fifi në bisedë me Ilirin dhe Palomën.