Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Prishtinë. Kreu i qeverisë shqiptare është pritur me ceremoni nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Rama shoqërohet nga disa prej Ministrave si dhe Kreu i Grupit Parlamentar, Taulant Balla.