Erling Haaland me shumë mundësi verën e ardhshme do të largohet nga Borussia Dortmund. Su l mu esi norvegjez kishte oferta të shumta edhe sivjet, por gjermanët ishin të vendosur për të mos hequr dorë nga shërbimet e tij.

Vitin tjetër aktivizohet edhe një klauzolë, që për 75 milion euro e lë Haaland të lirë. Borussia Dortmund do të duhet të mendojë për pasardhësin e goleadorit. VQë tani kanë nisur zërat e parë dhe në media raportohet se verdhezinjtë mund të transferojnë Timo Werner për të zëvendësuar Haaland.