“Hëna do jetë në Virgjëreshë e udhëhequr nga Mërkuri duke qenë se edhe sot është dita e Mërkurit”. Kështu shkruan në rrjetet sociale astrologe, Meri Shehu, e cila ka bërë parashikimin e yjeve për sot. Sipas saj, Mërkuri sapo i ka shpëtuar ciklonit të madh të Jupiterit dhe jemi si ciklopi me një sy, por që shohim gjithë botën.

“Por sot mbi të gjitha do të keni një aleat të besueshëm Plutonin që do të garantojë besnikëri në çështjet ekonomike dhe personale. Plutoni sot lidhet bukur me Afërditën në Virgjëreshë dhe i jep jetë dhe pasion kësaj Afërdite pak të ftohtë”, shkruan Meri Shehu.

Parashikimi i yjeve:

Dashi

I keni shpetuar per pak sot nje gabimi qe keni bere ne te shkuaren ne ceshtjet personale. Por do keni te sigurt nje lajm te mire pune dhe nje favorizim ne njohjet qe ju lidhin me punen.

Demi

Problemi me nje ceshtje karriere dhe familjare i shkaktuar nga nje person qe ka interesa personale me ju sot do kapercehet. Shikoni te merreni me njerez qe keni pasion jo interes.

Binjaket

Sot eshte dite e rendesishme per ju pasi percaktohen qarte kufijte dhe kerkesat tuaja. Nje ceshtje ekonomike mund te triumfoje. Do ndjeheni me te lire tashme te ndermerrni nje udhetim apo takim me pasionant.

Gaforrja

Do dilni nga bllokimi ekonomik me pak pasoja por qe keni mundesi edhe disa dite te rregulloni situatat e krujuara kaq me probleme. Nderkohe nje hap i ri do jete i suksesshem nje bashkepunim apo martese.

Luani

Debatet ne diten e sotme marrin fund dhe ju ngelet akoma i gjalle nervi per te investuar apo projektuar edhe disa levizje te tjera. Nese keni nje pritshmeri ne aspektin ekonomik kjo eshte dite e mire.

Virgjeresha

Sot mund te keni fat te ndryshoni per mire te gjitha situatat ne favorin tuaj. Nje ndryshim si destinacioni apo shtepie do ju sjell shume humor dhe mbaresi ekonomike. Nje pune qe lidhet me te bukuren dhe femrat do dali e suksesshme.

Peshorja

Mezi po prisni qe detajet e fundit te jene te perkryera dhe te dilni hapur me punen tuaj apo koleksionet e puneve dhe mendimeve tuaja ne kete periudhe. Gjithsesi nje xhevahir do ndricoj edhe per ju.

Akrepi

Sot do ta kuptoni se te gjithe mund te jene te forte po pa forcen tuaj rigjeneruese nuk mund tja dilnin dot. Kete energji qe keni sot mund ta shfrytezoni per nje biznes apo ngritje ne ekonomi e jete personale.

Shigjetari

Do keni fushpamje me te qarte ne diten e sotme dhe duhet ne fakt te beni realitet nje plan te ri per nje shtepi apo lidhje erotike e cila tashme eshte ne momentin e duhur.

Bricjapi

Kjo dite me ngazellen disi per ju pasi ju sjell lajme te mira dhe nje udhetim te kendshem me shume mundesi rigjenerimi dhe zbukurimi te jetes suaj. Nje pabesi ekonomike akoma vazhdon te nxjerr tym.

Ujori

Do keni deshire te rrethoheni nga njerez te bukur dhe me sharm profesional. Sot do zgjidhni ekipin tuaj qe deshironi te keni ne nje pune te re apo inisiative te re.

Peshqit

Endrrat e keqija qe keni pare keto dite nuk jane vetem endrra dhe me fat sot i jeni shmangur nje problemi shendetsor apo pune. Me pas ju pret nje opsion me i bukur i jetes me nje takim romantik dhe profesional.