PSG ka mentuar të dhurojë spektakël në ndeshjen e parë në shtëpi për sezonin e ri. Pesë blerjet e mëdha të klubit, Messi, Donnarumma, Wijnaldum, Ramos dhe Hakimi janë prezantuar mes stadiumit të tejmbushur ‘Parc des Princes’.
Tifozët e kanë kthyer në festë teksa vëmendjen kryesore e ka marrë padyshim Messi.