Dashi-Dashi, njerëzit dashurohen me guximin tuaj. Ju jeni energjik, emocionues dhe gjithmonë të gatshëm për diçka të re. Mënyra se si ju me guxim mblidhni përvoja të reja i tërheq njerëzit në jetën tuaj impulsive dhe optimiste. Dëshira juaj për të eksploruar dhe joshur, dhe aftësia juaj për ta arritur atë, krijojnë varësi.

Demi-Demi, njerëzit bien në dashuri me besueshmërinë tuaj. Ju jeni besnikë dhe të kujdesshëm, por gjithashtu jeni të qëndrueshëm. Mënyra e tij e të bërit të gjërave është e admirueshme dhe e dëshirueshme për dikë që lufton për t’i mbajtur njerëzit në jetën e tij. Ju jeni modë e vjetër dhe dashurimi me ju mund të jetë jashtëzakonisht i shëndetshëm dhe jetëgjatë.

Binjakët-Binjakët, edhe pse shumë njerëz ju akuzojnë se keni dy personalitete, ky dualitet është arsyeja që njerëzit dashurohen me ju. Intelekti juaj ju bën t’i shihni gjërat në një mënyrë praktike dhe jo emocionale, duke i dhënë partnerit tuaj një ndjenjë sigurie, si dhe aftësinë për t’u përshtatur në situata të reja, duke i bërë ata edhe më të pasionuar.

Gaforrja-Gaforrja, nuk ka njerëz besnikë si ju. Njerëzit bien në dashuri me miqësinë tuaj. Ju jeni pranues dhe të ndjeshëm me fuqinë për të bërë këdo që ka nevojë për dashuri dhe pranim të ndihet si në shtëpi.

Luani-Luani, nënshkruani praninë tuaj kudo që shkoni. Ju jeni një person i egër dhe dogmatik. Të tjerët bien në dashuri me mënyrën se si ju kërkoni respekt. Ata janë të dehur nga forca juaj dhe mënyra se si nuk u dorëzoheni dëshirave pa humbur entuziazmin dhe mirësinë.

Virgjëresha-Virgjëresha, ju jeni e rezervuar dhe praktike. Ju jeni ekuilibri perfekt për shumë njerëz të gjallë dhe entuziastë. Pa dyshim, njerëzit janë të aftë të dashurohen me ndërgjegjen tuaj. Dashuria juaj për mençurinë dhe mirëkuptimin është tërheqëse dhe e sjellshme.

Peshorja-Peshorja, me gjithë sharmin dhe optimizmin e saj, si mund të mos dashurohej dikush me të? Ata e duan mënyrën se si mendja e tyre artistike i lejon të shohin bukurinë në një mënyrë që shumica nuk mundet. Ju jeni të shoqërueshëm dhe e keni shumë të lehtë të lini një përshtypje të parë të qëndrueshme për këdo me të cilin kontaktoni.

Akrepi-Akrepi, pasioni juaj është emocionues në pjesën më të madhe. Ju jeni imagjinar dhe emocional, i bëni njerëzit të dashurohen me intensitetin tuaj. Arti i joshjes është i lehtë për ju, por edhe ju jeni shumë besnikë kur keni mundësinë. Ju jeni shenja më tërheqëse dhe frikësuese që dikush mund të dashurohet.

Shigjetari-Shigjetari, ju jeni të mirëfilltë dhe bujar. Ju keni një nga zemrat më të pastra. Ju i doni sfidat dhe jeni gjithmonë të hapur për eksplorim. Njerëzit bien në dashuri me optimizmin tuaj. Gjeni të mirën në gjithçka. Është e vështirë të ndjeni diçka negative rreth jush, me gjithë energjinë dhe ambiciet tuaja pozitive.

Bricjapi-Të kesh mundësinë të biesh në dashuri me ty nuk është e lehtë. Ju jeni të rezervuar dhe të disiplinuar, gjë që mund të jetë mbizotëruese për shenja të tjera më pak të strukturuara. Ju jeni mendjemprehtë dhe të kujdesshëm, gjë që është frymëzuese dhe e admirueshme. Sidoqoftë, njerëzit me të vërtetë dashurohen për shkak të qëndrueshmërisë.

Ujori-Ujori, ju jeni miqësor por të vendosur. Njerëzit bien në dashuri me mënyrën se si ju pohoni veten, duke treguar intelektin tuaj për këdo që bie në kontakt me ju. Pavarësia dhe mendimet tuaja të forta e bëjnë edhe më të lehtë të dëshironi të udhëhiqni në jetë dhe në dashuri.

Peshqit-Peshq, jeni intuitiv, pranues dhe romantik. Ju doni më shumë dhembshuri se çdo shenjë tjetër. Njerëzit bien në dashuri me dhembshurinë tuaj, sepse kjo ju bën t’iu duan të gjithë, pa gjykime dhe kufizime dhe është diçka që të gjithë e dëshirojnë.