DASHI: Thjesht duhet të lini që këto ditë të kalojnë, të rimbushni bateritë dhe të ktheheni në shkëlqim dhe në formë perfekte, si gjithmonë. Nuk ka asgjë të keqe të bësh një pushim.

Çiftet do të kalojnë disa ditë të zymta, në të cilat trishtimi dhe melankolia do të mbretërojnë. Kjo nuk do të thotë se ka një aluzion krize. Thjesht do të thotë se duhet të jemi më pranë njëri-tjetrit. Gjatë këtyre shtatë ditëve, ju mund të keni mundësi të papritura për të ardhura më të mira, fitime më të mira (nëse prodhoni ose shisni diçka). Do të jetë një kohë e favorshme për veprim aktiv në shumë drejtime.

DEMI: Ajo që duhet të vlerësoni për karakterin tuaj është aftësia për të vazhduar luftën dhe shpresën për ëndrrat tuaja. Në fund do të shpërbleheni për punën tuaj. Çiftet nuk do të përballen shumë mirë me situata të caktuara, veçanërisht në lidhje me çështje të caktuara të biznesit që mund të shqetësojnë të dy. Me pak fjalë, në fillim do të mbizotërojë një kaos i madh, por në fund ju mund të mblidhni forcat tuaja dhe të përpiqeni të përmirësoheni së bashku.

Gjatë këtyre shtatë ditëve, ankthi ose tensioni më serioz mund të lindë në familjen tuaj për shkak të shpenzimeve financiare, dokumenteve të lidhura me para, etj. Një shpenzim i papritur ose një problem tjetër monetar mund të lindë, i cili gjithashtu mund të jetë shkaku i një mosmarrëveshjeje të pakëndshme.

BINJAKËT: Kohët e fundit keni shumë kontakte, prandaj do të ishte turp të lejoni që këto mundësi t’iu ikin nga duart. Ju keni të gjitha aftësitë që ju duhen për të ringritur në këmbë, ose për të filluar një karrierë të shkëlqyer, por gjithçka varet nga ju.

Ju nuk duhet të jeni të përgjegjshëm ndaj askujt përveç vetvetes. Pra, nëse nuk doni më të jeni në shoqërinë e një personi, do të jetë mirë ta njoftoni në vend që të shmangni bisedën, derisa të mos e duroni dot më. Do të përjetoni një humbje të papritur financiare ose do të harroni diçka të rëndësishme të tilla si një dokument.

GAFORRJA: Sqaroni një projekt në mes, i cili ende mund të kërkojë shumë përpjekje. Këtë javë nuk do të duhet ta përfundoni domosdoshmërisht, por do t’ju duhet të bëni disa hapa përpara për të treguar vullnetin tuaj të mirë. Java mund të jetë mjaft e ngarkuar emocionalisht. Do të ketë shumë lajme që do t’ju arrijnë dhe ju nuk do të dini gjithmonë t’i menaxhoni ato në mënyrë korrekte, veçanërisht ndaj atyre që dëshirojnë t’i ndajnë ato me ju.

Java nuk do të jetë një nga javët tuaja më të suksesshme për punë ose biznes, prandaj jini sa më të përqendruar dhe ekzekutiv.

LUANI: Angazhimet tuaja janë zvogëluar në mënyrë të konsiderueshme, kështu që ju mund të filloni të mendoni për një mënyrë të re për të investuar kohën tuaj. Ju keni ëndrra të shumta në sirtar. Vazhdimi i mundimit të personit që doni, ose që ju pëlqen, nuk do të jetë mënyra më e mirë për të ndryshuar mendim. Ju keni besimin se mund t’i magjepsni të gjithë, por ndonjëherë nuk mund të jetë e mundur.

Gjatë javës nga 28 qershori deri më 4 korrik do të keni më shumë shpenzime ose angazhime me para, dokumente, pagesa të faturave të shërbimeve, taksa dhe më shumë.

VIRGJËRESHA: Ka kaq shumë mundësi për ju dhe për ata që janë afër jush tani në një nivel pune. Thjesht duhet të zgjidhni më të mirë mes propozimeve. Nëse vazhdoni të thoni dhe të mos thoni, personi që duhet të jetë pranë jush do të kërkojë gjëra të tjera për të bërë. Nuk është një kërcënim, por një pasojë normale. Mos jini shumë misterioz, nuk jeni në gjendje të diktoni lojën ose ta drejtoni atë.

Financiarisht, java do të shkojë sipas pritjeve tuaja. Do të ketë biseda familjare në lidhje me paratë ose veprime specifike për të ndërmarrë për të stabilizuar financat e familjes suaj. Gjatë javës, buxheti i familjes suaj ndoshta do të marrë para nga një pagë ose burim tjetër.

PESHORJA: Ende nuk e keni vlerësuar mjaftueshëm një propozim. Këtë javë duhet të uleni në një tryezë dhe ta diskutoni, me veten tuaj ose me njerëzit e përfshirë. Nëse vazhdoni të mendoni se personi që duhet të jetë pranë jush do të kërkojë të bëni gjëra të tjera që nuk dëshironi është momenti që të largoheni. Mos jini shumë misterioz, nuk jeni në gjendje të diktoni lojën ose ta drejtoni atë.

Mund të ketë një mundësi për një aktivitet të ri, një punë të re, etj. Këtë javë do të kërkoni mënyra interesante për të lumtur të dashurit pranë jush. Do të jeni bujar dhe të dobishëm financiarisht sipas buxhetit tuaj.

AKREPI: Tashmë keni ide të qarta, pasi ka diçka që po pret për një kohë të gjatë që ju ta realizoni. Ajo që ju duhet të rrisni është vetëvlerësimi juaj, për t’u demonstruar atyre para jush se nuk ishte e gabuar të vishni bast për ju. Ju do të keni idetë tuaja se si duhen trajtuar çështje të caktuara, megjithatë njerëzit përreth jush mund të mendojnë ndryshe. Mund të lindin keqkuptime, për këtë do të jetë e nevojshme të jesh më mohues.

Java mund t’ju befasojë me një blerje ose dhuratë të re. Djemtë dhe vajzat e Akrepit do të kenë mundësi zhvillimi. Ju do të keni një vizion më të qartë për të ardhmen tuaj, atë që dëshironi dhe atë që mund të arrini në të vërtetë.

SHIGJETARI: Ka disa mundësi që ju me qëllim i keni hedhur poshtë, pasi nuk ju pëlqen të bëni shumë përpjekje për ide që nuk janë tuajat. Ju duhet ta braktisni këtë lloj qëndrimi, veçanërisht nëse nuk jeni më i ri. Konsideratat tuaja personale mund të jenë të sakta nga pikëpamja praktike, por nuk duhet të harroni aspektet emocionale dhe sentimentale. Është e padrejtë të mos vlerësosh ndjenjat e tua dhe të të tjerëve.

Nëse keni planifikuar një udhëtim këtë javë, sigurohuni që jeni mirë financiarisht për ndonjë situatë të papritur, ose që të gjitha dokumentet e rëndësishme janë me ju. Nëse prisni para nga një qytet tjetër mund të habiteni nga diçka.

BRICJAPI: Nëse nuk doni ta humbisni mundësinë që ju është propozuar, do të duhet të jeni të sinqertë me veten dhe me ata që janë të përfshirë me ju. Për shembull, nëse doni ta lini punën tuaj për dikë tjetër, duhet ta bëni të vetëdijshëm punëdhënësin tuaj se ai po ju humb. Ju keni shumë kërkesa për të përmbushur, si gjithmonë. Ka aspekte të marrëdhënieve tuaja personale që mund të tejkalojnë pritjet, prandaj vazhdoni.

Këtë javë do të flisni me miqtë për mundësi të ndryshme për punë shtesë, biznes dhe më shumë.

UJORI: Do të merrni më shumë mbështetje nga kolegët tuaj nëse tregoni pak më shumë mirëkuptim edhe ndaj tyre. Ju zakonisht jeni shumë më të rreptë sesa duhet, duke krijuar përshtypjen e gabuar. Marrja e rreziqeve nuk ka qenë gjithmonë fortesa juaj, por kohët e fundit po përpiqeni. Këtë javë do të gjeni shumë më tepër mundësi, kështu që të mund të fitoni përvojë. Mos u ndjeni të detyruar të vazhdoni megjithëse, nëse nuk ndiheni rehat.

Ujorit do të investojnë shumë energji në zgjidhjen e problemeve të ndryshme që i shqetësojnë drejtpërdrejt ose që lidhen me financat.

PESHQIT: Nëse jeni përballur me disa beteja shumë të ashpra kjo javë nuk do t’ju trembë aq shumë. Gjendja juaj fizike mund të vuajë pak nga lodhja, por përsëri mund ta rimerrni veten. Kërkoni aftësinë tuaj për të marrë vendime të caktuara, veçanërisht në familje. Ju e keni lënë veten të drejtohet nga shumë njerëz përreth jush, pa marrë parasysh përshtypjet tuaja të vërteta.

Kjo është veçanërisht e vërtetë për ata prej jush që prodhojnë, shesin, merren me art ose tregti. Gjatë kësaj jave do të keni kontakte me një qeveri, bankë, institucion tatimor ose ligjor për çështje që lidhen kryesisht me çështjet tuaja familjare.