Rusia mposhti me rezultatin minimal 1-0 Finlandën, duke rihapur grupin B.

Një gol i Miranchuk në minutën e dytë shtesë të pjesës së parë mjaftoi që vendasit të merrnin 3 pikë shumë të vlefshme.

Tashmë, Belgjika, Finlanda dhe Rusia kanë nga 3 pikë, ndërsa Danimarka nuk ka grumbulluar asnjë pikë deri tani.