Dashi-Një ribashkim me një mik të vjetër do t’ju ndriçojë shpirtin’, horoskopi për ditën e sotme. Nëse në dashuri duhet të gjesh kompromise për të bërë paqe me zemrën tënde, në punë do të duhet të marrësh vendime të rëndësishme.

Demi-Disa përjashtime nga rregulli në botën e dashurisë janë ato që ju duhen tani, ndërsa një ditë interesante premton të jetë në punë.

Binjakët-Kjo është një ditë e përshtatshme për dashuri dhe pak relaksim si çift. Përfitoni nga kjo ditë dhe mos u mbingarkoni nga ankthet e punës.

Gaforrja-Nëse tashmë e dini që ka diçka që nuk shkon me dashurinë, zgjidhni problemet menjëherë pa i shtyrë gjatë. Sidoqoftë, në punë, jepini vetes kohë. Një projekt i shkëlqyeshëm mund të zhvillohet në muajt e ardhshëm.

Luani-Në familje dhe në dashuri do të duhet të mbani larg ndjenjat dhe të jeni shumë më diplomatik se zakonisht. Sidoqoftë, në punë, më në fund mund të thuash atë që mendon pa frikë.

Virgjëresha-Takimet e kësaj periudhe janë shumë premtuese dhe Hëna është në anën tuaj. Puna gjithashtu po përparon shumë mirë dhe 2021-shi po ju sjell shumë surpriza.

Peshorja-Ju duhet të menaxhoni aspektin e dashurisë me pak më shumë qetësi dhe pa shumë strese “të ndërtuara”. Në punë, do të duhet të veproni si ndërmjetësues dhe të shmangni polemikat.

Akrepi-Ju duhet të përpiqeni të përfshiheni si në aspektin e dashurisë dhe punës. Besoni më shumë në aftësitë tuaja.

Shigjetari-Të shtunen është një ditë disi e veçantë, mbase sapo keni filluar të ndjeni distancën e të dashurit tuaj. Në punë Marsi ju krijon disa probleme por asgjë të pakapërcyeshme.

Bricjapi-Planetët që kanë qenë për shkak të një ndarjeje sentimentale tani do të kthehen për t’ju dhënë forcë për sa i përket dashurisë. Sidoqoftë, në punë duhet të shmangni nervozizmin edhe kur nuk ka nevojë.

Ujori-Qielli mbi ju tregon një lodhje të madhe, e cila mund të ndihet veçanërisht në dashuri. Edhe në punë është e nevojshme të shmangni zgjedhjet drastike.

Peshqit-Fundi i këtij muaji ndihmon ata që kanë pasur vështirësi të mëdha sidomos në dashuri. Sidoqoftë, në punë mund të ketë disa vështirësi, por ato mund të zgjidhen lehtësisht.