Kandidati per deputet te PD, Xhelal Mziu ka bërë nje deklarate skandaloze që është denuar edhe nga ambasada amerikane. Mziu u kerkonte militanteve te denonconin raste si ai i Elbasanit pasi ajo vrasje nuk do ishte e fundit.

Ne gjithe irritimin ne rrjet, duket se mungon reagimi i Presidentit Ilir Meta, i cili se fundmi reagon për çdo gjë krysisht qe lidhet me maxhorancën. Nga ana tjeter, qytetaret duket se presin deklaratë nga Meta persa i perket kapjes ne flagrance të kandidatit per deputet te LSI, që ofronte para në kembim te votës.

Pse nuk ka ende asnjë reagim nga kreu i shtetit? Këtë pyetje kanë dhe qytetarët, ndiqini si mëposhtë.