Ambasadorja amerikanë Yuri Kim mësohet se ka mbërritur në Kryeministri për të zhvilluar një takim.

Kjo vizitë e saj vjen katër ditë pas zgjedhjeve të 25 prillit, ndërkohë që nuk ka ndonjë të dhënë nëse do të takojë kryeministrin Edi Rama.

kujtojmë se një ditë më parë Kim uroi për fitoren PS dhe tha se shqiptarët folën qartë.