Ish kreu i Aleances Kuqezi, Kreshnik Spahiu, teksa do te jete i ftuar ne nje emision televiziv per te folur per listat e tre partive kryesore politike, ka bere dhe paralajmerimin e radhes. Përmes një shënimi në rrjete sociale Spahiu thotë se do të ndodhin disa ngjarje, më konkretisht nesër në PD. Ai shprehet i bindur se në selinë blu do të bëhet një peticion, dhe gjysma e kryesisë do të firmosë për shkakrkimin e kreut demokrat.

“Kush janë listat e deputetve PD-PS dhe pse po shkrihet totalisht LSI ? Ç’do ndodh nesër në PD me peticionin për shkarkimin e Lul Bashës të firmosur nga gjysma e kryesisë?”, shkruan Spahiu./Tema/