Kanë mbetur rreth dy muaj deri në zgjedhjet e 25 Prillit dhe kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë të prezantojë programin e tij nga selia e Partisë Demokratike. Por ajo që bie në sy është fakti që Lulzim Basha ose bën ato premtime që ka bërë Sali Berisha në 2013 ose bën premtime që qeveria aktuale tashmë i ka realizuar.

I tillë ka qenë edhe premtimi i sotëm në lidhje me uljen me 6% për turizmin por në fakt e vërteta është që tanimë taksa e turizmit është 6% dhe duke ironizuar këtë gafë të Bashës në rrjetet sociale po qarkullon kjo video e Bashës:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DNSH ™ (@dnsh)