Dashi-Shumë po përjetojnë një përmirësim krahasuar me vitin e kaluar edhe nëse shumë probleme nuk janë kapërcyer:nuk është e lehtë të zgjidhësh ndërlikimet e përditshme në lidhje me punën, me çështjet ekonomike. I juaji mbetet një qiell i zgjimit të madh dhe madje dashuria mund të jetë më në përputhje me nevojat tuaja. Takime të reja gjithmonë të mundshme.

Demi-E gjeni veten duke luftuar me shumë tensione. Dhe nëse nuk keni personin e duhur pranë, nëse ka pasur ndonjë ndërlikim, ka të ngjarë të ndiheni shumë të lodhur dhe lodhja mund t’ju mashtrojë. Gjithashtu këtë të Premte astrologu ju këshillon të bëni kujdes. Për fat të mirë, e shtuna dhe e diela do të jenë ditë shumë më të mira.

Binjakët-Është shumë e rëndësishme të fortifikoni trupin tuaj, shpesh për të bërë shumë gjëra që harroni se trupi juaj gjithashtu ka nevojat e tij. Mundohuni të keni një dietë që mbështet trupin tuaj. Në këtë periudhë të fundit nuk jeni ndjerë në formë perfekte ose jeni shëruar ngadalë. Këtë fundjavë, ata të dashuruar që kanë një dhëmb të helmuar ndaj një personi, mund të flasin shumë sinqerisht.

Gaforrja-Në këto tre ditë, ju filloni të zhvilloni atë plan rikuperimi që do të jetë aktiv midis fundit të majit dhe fillimit të qershorit.Ky është një vit që do të sjellë burime të reja dhe ndoshta edhe udhëzime të reja sepse në janar diçka është përmbyllur ose jeni duke punuar për një projekt të ri. Afërdita ka filluar një udhëtim të rëndësishëm dhe kjo fundjavë mund t’i japë hapësirë ​​shumë emocioneve.

Luani-Ju mendoni se ka ardhur koha për të vepruar dhe mbi të gjitha për të reaguar edhe sepse ka pasur probleme personale dhe familjare. Në familje dhe në marrëdhënie, diçka ka ndryshuar: shumë gjithashtu u është dashur të përballen me hutime, momente të lodhjes së madhe, diskutime dhe polemika. Për fat të mirë, Afërdita nuk është më e kundërta dhe pas një fillimi të rëndë, çiftet e forta do të jenë në gjendje të rikuperohen.

Virgjëresha-Ka një të ardhme të mrekullueshme në horizont edhe nëse keni bërë vërtet shumë gjatë kësaj jave. Në këtë të Premte mbërrini të rraskapitur, me pak energji, pak dëshirë për të bërë. Ju jeni duke e vënë veten në linjë dhe duke qenë një perfeksionist gjithmonë përpiquni të merrni maksimumin prej saj. Ky është një moment disi i veçantë për ndjenjat: nuk mund të jetë domosdoshmërisht një moment krize në dashuri por ka distanca, ndoshta edhe për arsye pune.

Peshorja-Në këtë moment duhet të besoni më shumë në të ardhmen dhe mbi të gjitha duhet të orientoheni drejt zgjedhjeve pozitive që kanë të bëjnë edhe me dashurinë. Ky është një qiell i rëndësishëm që ndihmon në zhvillimin e krijimtarisë. Njerëzit që janë krijues mund të bëjnë diçka të re. Është e qartë se kjo është një periudhë e vështirë shoqërore për të gjithë, por nuk duhet të dekurajohemi, ajo që nuk mund të bëhet tani do të jetë e mundur tashmë në gjysmën e dytë të vitit. Jupiteri dhe Saturni ndihmojnë ata që duan të martohen, të jetojnë së bashku.

Akrepi-Herë pas here ju zemëroheni dhe nuk është e lehtë të mbash qetësi me yje të tillë provokues. Dy javët e para të muajit ishin mjaft të rënda, atëherë kjo varet qartë nga mosha. Mirë shenja e re e fatit e treguar nga Venusi në aspekt të mirë nga e enjtja: kjo tregon një lloj rikuperimi në dashuri edhe nëse kohët e fundit çiftet kanë përjetuar ndonjë hutim.

Shigjetari-Tani po përballeni me një problem të vogël fizik . Kjo është një fundjavë në të cilën duhet të përpiqeni të rigjeni lartësinë. Në realitet, shumë janë duke e kuptuar se në këtë periudhë, dashuria duhet të kujdeset edhe pak më shumë. Kjo fundjavë për çiftet në krizë është pak e veçantë: disa do të duhet të qëndrojnë larg partnerit të tyre për arsye pune ose personale.

Bricjapi-Ju mund të shëroheni këtë fundjavë. E shtuna dhe e diela janë ditë aktive. Në përgjithësi ju jeni shumë i zhytur në mendime edhe nëse nuk ka blloqe këto ditë. Sigurisht, kënaqësia nuk arrihet kurrë plotësisht, por me hapa të vegjël mund të shkosh larg. Gjithmonë mbani mend se e juaja nuk është një shenjë që arrin gjithçka brenda pak ditësh, por planifikon ekzistencën e saj gjatë muajve. Në dashuri mos humbisni një mundësi.

Ujori-Ju mund të jeni mjaft nervozë këtë të Premte. Këtë javë, megjithatë, pavarësisht Hënës së kundërt, ajo mbetet e rëndësishme.Disi e gjeni veten në një gjendje ku gjithçka që po bëni tani predispozon për një ndryshim që mund të mos jetë i dëshiruar por i krijuar nga fati që disi ju detyron të përballeni.Pak ditë konfliktuoze, por vetëm në lidhje me takimet.

Peshqit-Këtë fundjavë mund të provoni një provë dashurie. Është shumë e rëndësishme për ju që partneri juaj t’ju japë siguri të vazhdueshme. Në rast se ka pasur një krizë, jini të kujdesshëm sepse e shtuna dhe e diela do të jenë ditë që mund të nxjerrin në dritë disa konflikte. E shtuna dhe e diela do të jenë ditë sfiduese. Sa i përket punës, disa ndryshime mund të ndodhin në muajin tjetër të marsit.