Dashi-Çiftet do të duhet të pranojnë se kanë edhe disa vështirësi, veçanërisht në komunikim. Ekziston diçka e jashtme, e cila parandalon sinqeritetin e plotë. Veprimi do të duhet të ndërmerret para se të bëhet një problem serioz.Beqarët do kenë më shumë lehtësi, por sigurisht jo shpirtin e duhur për të filluar një lidhje. Do të jeni në gjendje të rivlerësoni disa njerëz në javët në vijim.

Demi-Çiftet padyshim që do të jenë shumë pak të akorduar, por kjo nuk do të thotë që ata nuk do të jenë në gjendje të gjejnë një mes të pranueshëm gjithsesi. Do të duhet të ketë më shumë përpjekje nga ana juaj. Beqarët nuk do të marrin menjëherë atë që duan, gjithashtu sepse askush nuk do të jetë në gjendje të garantojë dashuri të qëndrueshme, pas dy takimeve të para, kështu që do të jetë e nevojshme të lidheni pak më shumë me realitetin.

Binjakët-Ju keni lënë shumë situata të kalojnë duke mos u dhënë atyre peshën e duhur, këtë javë kështu që do të duhet të rikuperoheni dhe të përpiqeni të përballeni edhe me frikën që do t’ju shqetësonte më shumë nëse ato bëhen realitet.

Gaforrja-Kjo javë mund të jetë një mundësi e artë për ju që të çimentoni një lidhje ose të filloni një lidhje. Këto janë ditët e duhura për të lënë dashurinë të lulëzojë dhe për t’u përpjekur të shkëlqeni të ardhmen tuaj.

Luani-Mundohuni të mos jeni shumë të ashpër ndaj njerëzve që doni dhe që mund të kenë bërë disa gabime të vogla në gjykim. Nëse jeni gjithashtu pjesë e një çifti, duhet të bëni të njëjtin angazhim si partneri juaj dhe të pranoni gabimet tuaja.

Virgjëresha-Ju po jetoni këto ditë në një mënyrë të vrullshme, kështu që kjo javë do t’ju shërbejë për të vlerësuar pak situatën. Ju ende mund të relaksoheni dhe të rregulloni disa detaje të vogla, veçanërisht në situatën tuaj sentimentale.

Peshorja-Keni menduar gjatë për mundësinë për të ndryshuar diçka në jetën tuaj të dashurisë që mbase nuk ju kënaq më. Kjo mund të jetë java kur merrni vendimin përfundimtar dhe më në fund mund të filloni një rrugë të re.

Akrepi-Jeni mësuar mjaft me argumentet dhe gjithashtu me keqkuptimet që shpesh mund të ekzistojnë midis njerëzve që doni. Sidoqoftë këtë javë duhet t’i shmangni me të vërtetë, sepse nuk do të jeni në gjendje t’i trajtoni siç duhet.

Shigjetari-Ju mund të mos ndjeni nevojën për të komunikuar ndjenjat tuaja me njerëz të tjerë, megjithatë këtë javë do të jetë më mirë të shpreheni plotësisht ndaj njerëzve që thoni se i doni, sepse ata do të kujdesen shumë!

Bricjapi-Nëse qëndroni në mendimet tuaja, mund të krijoni një mur midis jush dhe njerëzve që thoni se i doni. Në fakt, kokëfortësia kurrë nuk shkon së bashku me ndjenjat e dashurisë që nuk mund të jenë të njëanshme.

Ujori-Mundohuni t’ua bëni të qarta qëllimet tuaja disa njerëzve këtë javë, veçanërisht atyre që mund të kenë keqkuptuar disa nga qëndrimet tuaja të mira.

Peshqit-Këtë javë do të jetë më mirë të mos lidheni shumë me të kaluarën, pasi mund të shkaktojë kërdi në marrëdhënie të reja ose ndjenja të reja që po përjetohen. Më mirë të lini kohën që ka qenë atje ku është, pa u përpjekur ta riktheni.