Dashi:

Pavarësi, lëvizje dhe rregulla. Shenja e Dashi duhet të ketë liri veprimi, të lëvizë në drejtimet që dëshiron. Dhe si një udhëheqës i mirë, ai dëshiron që gjithçka të shkojë sipas rregullave të tij.

Demi:

Gjumë, ushqim, familje. Shenja e Demit shpesh funksionon natën vonë, kjo është arsyeja pse gjumi është një nga nevojat e tij parësore. Ai është gjithashtu një dashnor i ushqimit të mirë dhe pëlqen të ndajë gjithçka që ka me familjen e tij.

Binjakët:

Liri, risi dhe shpejtësi. Gjithçka rreth shenjës së Binjakëve duhet të udhëtojë me shpejtësi të plotë ose nuk do të ndalet së prituri. Dashnor të lirisë, të lindurit e kësaj shenje janë gjithmonë në kërkim të diçkaje ose dikujt për ta larguar nga monotonia.

Gaforrja:

Familje, harmoni, hapësira personale. Lidhjet familjare të shenjës së Gaforres janë veçanërisht të forta dhe intensive. Ajo që bën përshtypje është kërkimi i harmonisë, edhe pse doni të mbani një qoshe ku mund të strehoheni kur duhet të jeni vetëm.

Luani:

Reputacion, bollëk, miq. Shenja e Luanit është sigurisht një shenjë përgjegjëse, e cila merret me mbajtjen e fjalës së dhënë. Të veprosh sipas një morali dhe të jetosh me nder.

Virgjëresha:

Siguri, moderim, rend. Virgjëresha është e vëmendshme për financat e saj, ajo është e mirë-organizuar dhe e ka gjithmonë nën kontroll situatën.

Peshorja:

Ekuilibri, rehatia, familja. Shenjës së Peshores nuk i pëlqejnë tepricat dhe ajo gjithmonë tenton drejt ekuilibrit, harmonisë së gjërave dhe mes njerëzve.

Akrepi:

Dashuri, sundim, rrezik. Një shenjë komplekse është ajo e Akrepit, i cili duhet të përjetojë emocione shumë të forta në mënyrë që të ndjehet i lumtur dhe i kënaqur.

Shigjetari:

Marrëdhëniet shoqërore, udhëtimet, planet për të ardhmen. Shigjetari është një shenjë e parashikuar drejt së ardhmes, e cila gjithnjë përparon, asnjëherë nuk është i burgosur i së kaluarës.

Bricjapi:

Siguria ekonomike, stabiliteti, rendi. Këto janë 3 gjërat që ai dëshiron dhe përpiqet të arrijë.

Ujori:

Pavarësi, liri, miqësi. Një shenjë që është gjithmonë në lëvizje, por që gjithmonë gjen kohë të ndalojë me miqtë. Për t’i ndihmuar dhe mbështetur ata në rast nevoje.

Peshqit:

Ndjenjat, ëndrrat, mbrojtja. Shenja e Peshqve ka nevojë të rrethohet nga njerëz që i falin dashuri, kanë nevojë për dikë të fortë dhe mbrojtës dhe gjithmonë do të kenë një ëndërr për të përmbushur.