Borussia Dortmund ka mundur 2-0 Wolfsburg në javën e 14-të të Bundesliga-s. Verdhezinjtë janë kthyer te fitorja në kampionat falë Akanji-t dhe Jadon Sancho.

Kujtojmë se pas një mungese është rikthyer në fushë sulmuesi më i mirë që Borussia Dortmund ka, Halaand.