Dashi-Nje projekt ligjor apo udhetim sot mund te rezultoje pak i veshtire.
Gjithsesi duhet te tregoni vemendje ne çeshtje dokumentash dhe takimesh te fshehta ne çeshtje er otike.

Demi-Per ju dita ka nje zhgenjim ne nje qellim qe lidhet me ekonomine dhe mbeshtetjen e nje personi qe ju kishte premtuar.

Binjaket-E ardhmja dhe e kaluara sot takohen ne nje pike qe nuk i hapin rruge nje ndryshimi apo sqarimi sidomos me punen dhe familjen.

Gaforrja-Nje prapaskene qe ju ka prishur shume pune ne te shkuaren, sot tenton te rishfaqet si sukses duke ju mashtruar.Kjo do të vazhdojë per disa dite.

Luani-Sot duhet te shkepusni marredheniet e punes me dike qe ka disa muaj qe ju manipulon. Duhet te interesoheni per mundesi te reja, para se t’ju prishin apo presin rrugen e zhvillimit tuaj.Kujdes ne çeshtjet shendetesore.

Virgjeresha-E kaluara nuk mund te perseritet edhe nese ka qene e suksesshme per ju.
Sot do te kuptoni qe nuk do ta keni te lehte te gjeni dike qe ju ndihmon ne jeten personale e ekonomike.

Peshorja-Pavaresisht cfare degjoni apo planifikoni, do te kuptoni sot se dikush ju pengon ne realizimin tuaj apo ne projektet tuaja. Ndoshta eshte dikush i afert qe ju thur kurthe.

Akrepi-Ne dashuri dhe ne ekonomi do t’ju duhet te kuptoni sot se kush ju manipulon me shume psikologjikisht. Si ne dashuri dhe ekonomi dikush po perpiqet t’ju zhgenjejë.

Shigjetari-Nje menyre e mire sot per t’ju larguar te kaluares eshte te merreni me veten dhe nje ambjent romantik ku mund ta vendosni veten Brenda. Por mos u mbyllni nen ndikimin e dikujt qe shikon tek ju nje loder.

Bricjapi-Merrni nje inisiative tuajen ne lidhje me nje ndryshim pune dhe mos prisni nje premtim qe dikush ka muaj qe ju ka dhene. Ju favorizohet nje pune qe ka te beje me femrat dhe udhetimet.

Ujori-Ne jeten tuaj do te ndryshoje diçka qe e ndjeni por nuk e kuptoni. Keshtu qe ky ndryshim ju gjen te papergatitur edhe ju qe jeni mjeshter te surprizave.

Peshqit-Te mashtrosh veten do te jete direkt energjia e ketyre diteve.
Çdo manipulim qe dot’ ju behet e ka bazen tek vetja juaj