Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i UEFA Champions League. Shorti i ka vënë përballë njëra-tjetrës super skuadra. Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo do të përballen dy herë mes vete në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Ata nuk janë përballur që kur Ronaldo la Realin në vitin 2018 për t’u trasnferuar te Juve, raporton Gazeta Express.

Grupet në Champions League:

Grupi A: Bayern Munich, Atletico Madrid, Salzburg, Lokomotiva Moskës.

Grupi B: Real Madrid, Shakhtar, Inter, Borussia Monchengladbach.

Grupi C: Porto, Manchester City, Olympiacos, Marseille.

Grupi D: Liverpool, Ajax, Atalanta, Midtjylland.

Grupi E: Sevilla, Chelsea, Krasnodar, Stade de Rennes.

Grupi F: Zenit, Borussia Dortmund, Lazio, Brugge.

Grupi G: Juventus, Barcelona, Dinamo Kiev, Ferencvarosi TC.

Grupi H: Paris Saint Germain, Manchester United, RB leipzig, Istanbul Bashakshir.