Moderatorja e sportit, Eva Murati ka tërhequr vëmendjen e mediave greke. “”Protothema.gr”” i ka dedikuar asaj një artikull të veçantë, duke vënë në pah karakteristikat e saj kryesore.

“Moderatorja, modelja dhe aktorja 25-vjeçare është një nga figurat më seksi të televizionit shqiptar. E re, e bukur, shumë e talentuar, kjo është arsyeja për shkëlqimin e 25-vjeçares Eva Murati. E lindur në Elbasan në 1995, ajo filloi karrierën e saj në moshën 15 vjeç, kur mori pjesë në reklama si modele. Murati është një nga fytyrat më të nxehta në televizionin shqiptar, tani në pozicionin e prezantueses.

Shqiptarja mbresëlënëse ka marrë pjesë edhe në spektaklin e kërcimit “Dance with me Albania”, ndërsa aktualisht është prezantuese e “Champions League” dhe se i jep bukuri emisionit me prezencën e saj”, shkruhet në artikull.