Drejtoresha e kopshtit Nr.13 në Elbasan është infektuar me COVID-19 dhe aktualisht ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.

Pas konfirmimit se ajo ishte pozitive me koronavirus stafi i kopshtit është vetëkarantinuar dhe po i merren tamponët.

Ditën e sotme në vendin tonë u regjistruan 164 raste të reja, 51 të shëruar dhe 3 v i kt i ma.