Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto spektakolare nga plazhi i Ksamilit. Në foton e publikuar në rrjetin e tij social facebook Rama shkuran “Shqipëria e bukur, Ksamil”

Plazhi i Ksamilit është një vendet më të bukuara në qytetin e Sarandës dhe në jug të vendit.Është një nga vendpushimet bregdetare më të frekuentuara, nga turistët vendas dhe të huaj. Plazhi është i vogël, me ujë  të pastër dhe me ishuj të vegjël.