Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka ndarë në faqen e saj në Facebook një videomesazh drejtuar qytetarëve nga artistja e njohur Zana Çela.

Në kuadër të fushatës së Ministrisë së Shëndetësisë për mbajtjen e maskave mbrojtëse, Çela ju ka bërë thirrje qytetarëve të përdorin maskat mbrojtëse dhe të ruajnë distancimin social.

“Na kërkohen dy gjëra shumë të thjeshta, distanca dhe vendosja e maskës, që të shpëtojmë spitalet nga tejmbushja, të shpëtojmë veten dhe prindërit tanë nga infektimi” – Zana Çela.
? Vendose maskën??
#RuajVeten #RuajTëTjerët
#Bashkë kundër ?#COVID19?”, shkruan Manastriliu.

?#COVID19“Na kërkohen dy gjëra shumë të thjeshta, distanca dhe vendosja e maskës, që të shpëtojmë spitalet nga…

Gepostet von Ogerta Manastirliu am Montag, 6. Juli 2020