2020 duket të jetë me të vërtetë viti i Dua Lipës, e cila vijon të thyejë rekorde. Pasi lançoi super projektin “Dont’t start now”, që u pasua nga albumi i saj “Future Nostalgia”, 24-vjeçarja tashmë ka thyer në tjetër rekord në Spotify.

“IDGAF”, kënga e fundit nga albumin i saj debutues ka tejkaluar shifrën e 1 miliard klikimeve në Spotify. Tani, Dua Lipa ka 3 këngë me mbi 1 miliard klikime: “New Rules”, “One Kiss” dhe “IDGAF”. Këngëtarja ka shpërndarë lajmin në rrjetet sociale, ku bën me dije suksesin e madh.

Kështu, ajo bëhet e vetmja artiste femër që arrin e vetme 3 këngë me nga 1 miliard klikime. Jo shumë kohë më parë, Halsey arriti të njëjtin rekord, por 2 nga këto këngë janë duete: “Closer”, me DJ The Chainsmokers, “Eastside”, me Benny Blanco dhe Khalid, dhe “Without me”. Ky rekord gjithashtu duket se nuk do të ndalet këtu, pasi “Dont start now”, gjithashtu po arrin gati në miliard, aktualisht qëndron në 944 milionë. Së shpejti, Dua Lipa do të fillojë punën për një këngë të re për albumin dhe sipas thashethemeve pjesë e saj do jetë edhe i dashuri i këngëtares, Anwar Hadid.