Dielli në Luan do shoqërohet nga Merkuri i kundërt ne Luan dhe nga Marsi i kundërt në Ujor, një Eklips hëne në Ujor dhe nje Eklips Dielli në Luan. Pra do mund t’i quajmë shumë të rëndësishme ngjarjet tek njerëzit që kanë lindur në shenjën e Luanit. Do jetë një periudhë ku do ta duam përsëri veten tone dhe dashurinë.

Dhuratat nuk do mungojnë në këtë periudhë. Dashi deshirat endrrat dhe qellimet do kenë nje vajtje ardhje të çuditshme por do jenë nëpër duart tuaja. Demi ulje ngritje të psikologjisë si dhe të lajmeve në lidhje me karrierën dhe punën ku herë bëheni shef e herë ju heqin. Binjakët do kenë shumë plane dhe anullime por edhe rikthime të njerzve që mendonin se kishin mabaruar punë apo ishin sqaruar. Gaforrja do konfuzohet me çeshtjet ekonomike ku partate thjesht do ndërrojne duart pa pasur ndonje zhvillim të dukshëm. Luani do futet në periudhen me të rëndësishme të vitit ku shumë ngjarje e lajme do ta bëjnë pikante jetën e tyre por edhe sqarimet në çift do jenë të forta.

Virgjeresha do ketë punë të rëndësishme për të zgjidhur aty ku duket se lemshin mund ta zgjidhin vetëm ato dhe te tjeret vetem sa do ngatërrohen kot. Peshorja do ketë një ngatërrese në jetën erotike por edhe sqarime dhe ditë të bukura me miq, shokë e argëtime shumë të këndshme. Akrepi do rregullojë shumë paqartesi në familje dhe në karriere por sidoqoftë do ketë takime të shuma me njerëz të rëndësishëme për lajme dhe udhetime. Shigjetari mund t’i shohi gjërat që shkojnë deri diku dhe permbysen dhe nese ja fillon nga e para prapë do ketë rremujëra Bricjapi do ketë paqartesi në fushën ekonomike dhe në invesitme e detyrime. Në jetë personale do ketë një sqarim që bëhet me konfuz. Ujori do ketë ndikime të forta eklipsesh dhe ndryshimesh me emocione te forta dhe e sigurt është që çdo gjë që do vij do jete me e mire se asgjeja. Peshqit do mbartin këtë periudhë një pjesë të puneve të pambaruara si edhe përgjegjësitë e të tjerëve të cilet me sa duket nuk do pertojne t’i akuzojnë.