Si çdo fillim muaji, astrologia Meri Shehu ka folur në programin ‘Rudina’ se si do të jetë ky prill për 12 shenjat zodiakale.Në një periudhë të vështirë për Shqipërinë dhe mbarë botën, ajo jep nga një këshillë për secilën shenjë:“Jam optimiste sepse ky virus ka dalë papritur, do bëjë qejfin e vet dhe do iki papritur. Mos u çudisni sikur një mëngjes të themi nuk ka më virus. Prillin e shikoj një muaj relativisht të këndshëm, Afërdita futet në binjak, do na japë mundësi komunikimi, mundësi të shprehuri relaksi, nuk do i marrim gjërat me kaq sforco. Nuk e di sa do i duam të tjerët, por tëpaktën do themi fjalë të bukura”.

Këshilla për secilën shenjë: Dashi të gjejë një shok dhe mik të mirë në këtë periudhë.Demi vetëm të presin ndryshime dhe të përshtaten me ndryshimet.Dietë e sigurtë për dembelët! -23 kg për 4 javë!Pa lodhje!Diet LiteFrancezet po humbin deri -24 kg në muaj me këtë mënyrë!Diet Lite, Binjakët janë më fatlumë në këtë kohë dhe do jenë në mes të komunikimit, me njohje të rëndësishme. Ka ardhur koha të marrin sa më shumë informacion dhe ta ndajnë me të tjerët.Gaforrja ka shpëtuar nga vështirësitë e mëdha dhe duhet të jenë më shpirtërorë, më personalë.Luanët e kanë më të vështirë se do kenë kontradita të mëdha me Demin, me anën materiale, me çështjet e karrierës, çdo gjë në lidhje më punën e tyre është e paqëndruesheme. Të mësohen të mos jenë patjetër mbretër të një situate.

Virgjëreshat do të merren shumë me punë, kanë një dy-vjeçar që do merren me punë. Por mos lodhen shumë.Peshorja ka një hënë të plotë, romantike, të këndshme. Janë në një moment pozitiv, me lajme të mira shumë vite që i kanë bërë padrejtësi do gjejnë drejtësinë e vet në këtë periudhë. Mos shpenzoni shumë para.Akrepët janë në një moment që duan një partner të ri, mënyrën e bashkëpunimit dhe ata që kanë duhet të rinovojnë marrëdhëniet. Por në të gjitha këto marrëdhënie do ketë një largësi në vetvete.Shigjetari duhet të merret me një bazë të re ekonomike, dhe duhet të fillojë të programojë në jetën e tij.Bricjapët në këtë kohë kanë një lidhje më shumë me teknologjinë. Nuk duhet të mendojnë që çdo gjë zgjidhet vetëm me rregulla, të lirohen pak.Ujorët do bëhen revolucionarë, do bëhen njerëz lider dhe do vënë një program në jetën e tyre, se jeta e tyre kishte marrë tatëpjetën në këtë periudhë.Peshqit janë romantikë dhe ky realitet i bën shumë më të zymtë dhe psikologjiksiht janë një nga shenjat që e vujanë më shumë këtë gjë. Kështu që do thosha një ndihmesë psikologjikë, filma dhe libra të bukur.