Përplasjet mes trajnerëve dhe yjeve të tyre në skuadër janë shfaqur sërish në ekrane.Këtë herë, ylli i PSG-së Kilian Mbape është ndjerë i zhgënjyer pasi u zëvendësiua nga tekniku i tij Tomas Tuhel në sfidën kundër Montpejesë në minutën e 68-ë të takimit.

Kur 21-vjeçari po shkonte drejt pankinës, ai tentoi të shmangte teknikun e tij, i cili u përpoq t’i shpjegonte francezit se përse e uli në stol. Mbape komunikoi duke vendosur dorën para gojës në mënyrë që të kuptohej nga kamera se çfarë po diskutonte me trajnerin Tuhel.Më pas ai është ulur në stol duke qëndruar i dëshpëruar.Muajin e kaluar, Mbape dhe Tuhel patën sërish mosmarrëveshje me njëri-tjetrin pasi trajneri i PSG-së e zëvendësoi gjatë ndeshjes.