Ditën e sotme Almeda Abazi feston ditëlindjen. Ajo mbush 28 vjeç dhe në këtë ditë të veçantë ka marrë urime të shumta nga familjarët, miqtë dhe fansat. Urimin e parë bukuroshja shqiptare e ka marrë nga bashkëshorti, aktori turk Tolgahan Sayisman. Ai ka publikuar një video krah së shoqes në Instastory dhe e ka uruar me fjalët e ëmbla: “Mirë që u linde bota ime e bukur”, shkruan ai.

Kjo e enjte e 13 shkurtit është po ashtu një ditë e veçantë për çiftin sepse festojnë tre vjetorin e martesës.