Ka momente në jetë, kur ndihemi pak a shumë të kuptuar nga njerëzit rreth nesh. Shumë shpesh, ata që janë përballur me situata të ngjashme me ato që po përjetojmë, arrijnë të kuptojnë ndjenjat tona dhe na këshillomë që të dalim nga situata në të cilën ndodhemi.

Horoskopi na zbulon se kush është shenja që na arrin të na kuptojë më mirë. Le të frymëzohemi nga yjet dhe të ngushëllohemi nën hënën e ëmbël të verës!

DASHI- Duket e çuditshme të thuhet, por shenja që ju kupton më mirë është Peshorja. Kjo shenjë zodiakale e kupton përsosmërisht vështirësinë tuaj në bërjen e zgjedhjeve që, në raste të tjera, mund të ishin të thjeshta dhe të menjëhershme. Ju ndoshta duhet të mësoni të reagoni më shumë në aspektin diplomatik përballë pengesave që hasni.

DEMI- Saturni në një aspekt të favorshëm ju udhëzon me mençuri drejt qëllimeve të reja që kërkojnë disiplinë, këmbëngulje dhe organizim. Kush mund t’ju kuptojë më mirë se Bricjapi? Ju jeni të dy të durueshëm, ambiciozë dhe të gatshëm të sakrifikoni për një projekt. Bricjapi kupton përpjekjet tuaja dhe ju vlerëson për ato. Nëse keni nevojë për këshilla, mos hezitoni t’ia kërkoni.

BINJAKËT – Ju jeni një person i pavarur, i cili e do lirinë, ndryshimin dhe vëllazërinë universale. Yjet janë miq për ju, por ata ju paralajmërojnë për njerëzit që mund të sillen në një mënyrë të dyshimtë ndaj jush. Shenja që ndan mënyrën tuaj të të qenit dhe që ju kupton më së shumti është Ujori. Asnjë shenjë tjetër nuk mund të kuptojë se si ndiheni kur humbni interesin ose kuriozitetin ndaj dikujt apo diçkaje. Ujori ju mëson të jeni më oportunist me njerëz që janë shumë misteriozë.

GAFORRJA – Saturni kërkon një ndjenjë të madhe të përgjegjësisë, të sakrificës dhe mund të çojë në shkëputje për të cilat ju nuk ndiheni ende gati. Askush nuk mund t’ju kuptojë më mirë se Peshqit, i cili është gatshme për të bërë sakrifica që i lejon shenjës së Peshqve që të afrohen më shumë me qëllimet tuaja. Ju keni ndjeshmëri të madhe dhe të përbashkët. Peshqit nuk ju kritikojnë për ankesat tuaja të vazhdueshme, sepse ai e di se ata janë një mënyrë për të çarë frustrimin tuaj.

LUANI – Urani sjell ndryshime të mëdha në jetën tuaj dhe, nga një pikëpamje e caktuar, Luani gjithashtu mund të jetë emocionues dhe stimulues. Megjithatë, jetesa në një shakullimë angazhimesh kërkon shumë energji. Shenja që më shumë se çdo tjetër mund të të kuptojë është Binjakët, të cilët shpesh e bëjnë ndryshimin e stilit të jetesës së tij. Binjakët e dinë se çfarë frikë fshihet pas mungesës së pikave fikse. Kjo mund t’ju ndihmojë të përfitoni nga ky moment i ndezur për t’u argëtuar dhe për të shijuar kënaqësitë e jetës.

VIRGJËRESHA- Jupiteri në aspektin dis’harmonik kohët e fundit po ju vë përpara situatave familjare që janë përtej mundësive tuaja. Ballafaqimi me një veprim apo lindje të një fëmije janë ngjarje të rëndësishme, por ato kërkojnë një angazhim të konsiderueshëm nga ana juaj, madje edhe në terma emocionalë. Shenja që mund ta kuptojë më mirë atë që ndjejmë në këto rrethana është Gaforrja. Ju ndikoheni nga ëmbëlsia e saj dhe ju ndihmon që të mos t’i shtypni emocionet tuaja. Gaforrja ju tregon sa bukur është t’i përjetoni ato.

PESHORJA- Saturni dhe Plutoni në aspektin dis’harmonik po bëjnë që ju të jetoni një periudhë shumë intensive dhe të trazuar, ku është e rëndësishme që ta kuptoni se vetëm pasi të keni prekur pjesën e poshtme është e mundur të ktheheni sa më parë. Për çdo fund ekziston një fillim i ri, por kjo nuk do të thotë se është e lehtë të mbyllen përfundimisht disa situata ose marrëdhënie. Shenja që arrin të kuptojë më mirë trazirat tuaja të brendshme është Akrepi.

AKREPI – Urani në opozitë po sjell ndryshime drastike në jetën tuaj, të cilat ju detyrojnë që të ndryshoni zakonet dhe mënyrat për të bërë gjëra në marrëdhëniet tuaja. Jeni të detyruar të merreni me njerëz që nuk kanë të bëjnë fare me ju, të cilët testojnë durimin tuaj dhe zemrën tuaj të mirë (sepse në fakte keni atë). Shenja që arrin të të kuptojë më së miri nga të gjitha është Demi: edhe ai është në fakt pak në varkën tënde.

SHIGJETARI – Me Jupiterin në Shenjën Tuaj, ju e gjeni veten duke jetuar një jetë shumë emocionuese dhe plot mundësi të mëdha që ndikojnë në fusha të ndryshme të jetës suaj. Ju jeni të lumtur dhe transmetoni optimizëm e pozitivitet. Megjithatë, kjo eufori mund t’ju shtyjë të pyesni veten “a është me të vërtetë kaq e bukur?” E vetmja shenjë që mund të të kuptojë është Luani, i cili, pas egocentrizmit të tij, fsheh frikën e vogël që nuk i pëlqen ta ndajë me askënd. Luani ju kupton sapo të hapni buzët, pa mundur që të nxirrni dot asnjë fjalë.

BRICJAPI – Saturni dhe Plutoni në shenjën tuaj ju bëjnë shumë ambiciozë, por kërkojnë shumë disiplinë nga ana juaj. Është e nevojshme të planifikoni ditët në një mënyrë të detajuar, duke mos lënë asgjë për shans. Menaxhimi i çdo gjëje me kujdes kërkon përqendrim të madh, të cilin vetëm shenja e Virgjëreshës mund t’i kuptojë. Rezultatet e mira që ju merrni janë rezultat i përpjekjeve dhe këmbënguljes së madhe që vetëm ata që janë këmbëngulës dhe përpiktë si ju mund ta kuptojnë. Për të dy rendi është themelor.

UJORI- Edhe nëse ndiheni të rrethuar nga njerëz që ju duan dhe ju inkurajojnë, ka shumë sfida të vogla dhe të mëdha që duhet të tejkaloni çdo ditë, por ju doni të jepni një imazh të fortë dhe zbavitës për veten tuaj. Nuk është e lehtë, sepse kjo do të thotë të pretendosh se çdo gjë është mirë. Dashi është Shenja që arrin të të kuptojë më mirë se të gjithë, sepse e di se luftëtarët e vërtetë kanë strategji që përpiqen me kosto, por në një afat të gjatë garantojnë një fitore të caktuar.

PESHQIT- Neptuni në shenjën tuaj ju bën veçanërisht të ndjeshëm dhe të hapur ndaj emocioneve të njerëzve rreth jush. Megjithatë, me Jupiterin në një aspekt disonant, rrezikoni t’u jepni besim disa njerëzve që mund të jenë të padrejtë me ju. Zhgënjimi është pikërisht rreziku që ju bëni kur vendosni t’i besoni një të huaji. Vetëm Shigjetari arrin të kuptojë atë që ndien, sepse, si një person me besim të madh, ndonjëherë është plagosur nga naiviteti i tij.