Zidane këshillon Ronaldon: Mos u largo nga Reali – Lexo.al

Zidane këshillon Ronaldon: Mos u largo nga Reali

Zërat se Cristiano Ronaldos mund të largohet nga Real Madrid është lajmi kryesor në mediat botërore këto ditë. Portugezi po akuzohet për evazion fiskal dhe kjo e ka zemëruar atë, duke menduar që më mirë të largohet nga ky shtet.

Sigurisht që për këtë situatë nuk mund të qendroj indiferent tekniku i “los blancos”, Zinedine Zidane, shkruan MARCA. Sipas të përditshmes spanjolle AS, Zidane ka telefonuar Ronaldon dhe i ka thënë se nuk dëshiron që ai të largohet, pasi bën pjesë në planet e tij për të ardhmen.

“Cristiano, unë nuk dëshiroj që t’i të largohesh. Je lojtari kryesor në projektin fitues të Real Madridit”, besohet t’i ketë thënë Zidane.