Video/ Tiranë, arrestohet 28-vjeçari i dënuar me 12 vite burg – Lexo.al

Video/ Tiranë, arrestohet 28-vjeçari i dënuar me 12 vite burg

Ka rënë në prangat e policisë pasditen e kësaj të mërkure, autori i një vrasje në vitin 2012.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr 4, kanë kapur shtetasin e shpallur në kërkim Herger Çitaku, 28 vjeç, banues në Tiranë

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë më datë 07.12.2016, ka dërguar urdhërin për ekzekutimin e vendimit penal të datës 05.12.2016 të Gjykatës së Apelit Tiranë, e cila e ka dënuar me 12 vite burg, për veprat penale “Vrasja me dashje për shkak të cilësive të veçanta të viktimës” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”, parashikuar nga Nenet 79 dhe 278/2 të Kodit Penal.